Rubriky:

Češi

Judista Petřikov vypadl na olympijských hrách v osmifinále

6. srpna 2016 16:15 - Rio de Janeiro
(Aktualizováno: 6. srpna 2016 23:30)

Český judista Pavel Petřikov skončil na olympijském turnaji v Riu de Janeiro v osmifinále. Ve 3. kole kategorie do 60 kilogramů nestačil na japonského mistra světa z roku 2013 a nasazenou čtyřku Naohisu Takatóa a obsadil dělené 9. místo.

 

Toru Hanai, Reuters

V 1. kole měl třicetiletý rodák z Hradce Králové volný los. Ve 2. kole pak suverénně porazil Gavina Mogopu z Botswany. Zúročil své zkušenosti a soupeře jasně přepral. Už po půlminutě bodoval na wazari. Následně předvedl chvat ouči-gari, za což získal nejvyšší hodnocení ipon a zápas ukončil. Zároveň ušetřil síly na další souboj.

V něm už byl outsiderem. Takató za poslední čtyři roky před hrami prohrál pouze tři ze 43 zápasů a poradil si i s českým reprezentantem. Petřikova zdolal ve velkém stylu, když mu už po 16 vteřinách vyšla uči-mata. Třiadvacetiletý Japonec tak vyhrál i druhý vzájemný zápas.

"Bohužel to na vytoužené čtvrtfinále nestačilo. Po postupu do osmifinále mi stopku vystavil Japonec, který vystihl můj pohyb do strhu a bylo po všem..." napsal Petřikov na facebooku. "To se zkrátka stává, jen je blbé, že zrovna mně a zrovna na olympijských hrách," dodal.

České judo má v Riu ještě dva zástupce. V pondělí se ve váze do 73 kilogramů představí Jaromír Ježek a ve čtvrtek bude v kategorii do 100 kilogramů útočit na medaili Lukáš Krpálek.

Takató si nakonec z OH veze bronz, stejně jako Dijorbek Urozbojev z Uzbekistánu. Zlato získal Beslan Mudranov a postaral se o první medaili v Riu pro ruskou výpravu, jež přijela do Brazílie okleštěná kvůli dopingovému skandálu například o atlety či vzpěrače. Mudranov porazil ve finále Jeldose Smetova z Kazachstánu.

V nejlehčí kategorii žen do 48 kg splnila roli favoritky mistryně světa Paula Paretová. Argentinka porazila ve finále Korejku Čong Po-kjong a získala druhou olympijskou medaili po bronzu z Pekingu. O třetí místo se podělily Japonka Ami Kondóová a Otgonceceg Galbadrachová z Kazachstánu.

Zklamáním skončila soutěž pro domácí favoritku Sarah Menezesovou. Obhájkyně zlata z Londýna se v průběhu dne zranila, v opravách podlehla Mongolce Urantsetseg Munkhbatové a obsadila sedmé místo. "Má vykloubený loket, jela do nemocnice v olympijské vesnici," uvedla mluvčí Brazilské judistické federace Manoela Pennaová.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:
Judo:
Muži - do 60 kg:
1. Mudranov (Rus.)
2. Smetov (Kaz.)
Takató (Jap.) a Urozbojev (Uzb.)
5. Safarov (Ázer.) a Papinašvili (Gruz.)
7. Kim Won-čin (Korea) a Kitadai (Braz.)
9. Petřikov (ČR).
Ženy - do 48 kg:
1. Paretová (Arg.)
2. Čong Po-kjong (Korea)
3. Kondóová (Jap.) a Galbadrachová (Kaz.)
5. Munchbatová (Mong.) a Álvarezová (Kuba)
7. Menezesová (Braz.) a Csernoviczká (Maď.).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..