Rubriky:

Češi

V zajetí čísel, Gebas měl postupové místo předurčené. A all in mu vyšel

8. srpna 2016 08:41 - Rio de Janeiro

Když zjistil, že z kvalifikace soutěže kanoistů postupuje čtrnáctka nejlepších, mohl se Vítězslav Gebas uklidnit. „Jednička a čtyřka jsou moje čísla,“ vysvětloval dvaatřicetiletý vodní slalomář po své olympijské premiéře. A právě čtrnácté místo v kvalifikaci obsadil.

 

Ivan Alvarado, Reuters

„Mě ta dvě čísla prostě provázejí všude. Když si sednu v autobuse, nebo v letadle, vždycky tam jsou, v telefonním čísle mám prakticky samé jedničky a čtyřky. A když jsem při svatbě řekl Ano, tak bylo přesně 11:11," usmívá se Gebas.

Klidný po kvalifikaci pochopitelně nebyl, zase tolik na numerologii nespoléhá. „S kvalifikacemi dlouhodobě bojuju," přiznával. Před druhou jízdou také napsal bratrovi textovou zprávu. „Buď to vyjde, nebo jedu domů. Rád hraju all in," pomohl si pokerovým příměrem.

V Riu si Gebas splnil sen. Vždyť už jako školák si kreslil do sešitu olympijské kruhy v předtuše úspěšné kariéry. Teď dosáhl na svůj dosavadní vrchol. Celý semifinálový program bude v úterý otvírat, jako poslední postupující z kvalifikace kanoistů.

„Hlavně mě překvapilo, jak je to tu přátelské. Všichni se sejdeme u jídla, povídáme si, co a jak funguje v jednotlivých sportech. A naživo od těch lidí to vypadá úplně jinak, než když to vidíte v televizi," pochvaluje si Gebas novou zkušenost.

Manželka radši zůstala fandit doma

V semifinále může svůj zážitek ještě vylepšit. „Hůř než v kvalifikaci na tom snad být nemůžu. A jsou slalomáři, kteří snášejí ty kvalifikace lépe, pak jsou v semifinále svázaní a dělají chyby. To by mohla být moje výhoda," doufá svěřenec Jiřího Rohana.

V zádech bude mít opět početný fanclub, který dává doma dohromady jeho manželka. „Už na kvalifikaci jich bylo asi čtyřicet, fandili u plátna. Přišlo mi strašně zpráv, tak jsem rád, že jsem postoupil, i když výsledek nebyl dobrý," říká Gebas. Jeho manželka původně zvažovala, že by fandila přímo v Riu. „Chtěla jet s mámou, ale když jsem jí vyprávěl, jak to tu vypadá, usoudili jsme, že bude lepší fandit doma. Akorát bych měl stres, jestli jsou v pořádku," vysvětluje.

sob (Rio de Janeiro), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..