Rubriky:

Češi

Obhájce zlata Svoboda je po šermířském úvodu pětiboje na OH sedmý

18. srpna 2016 18:03 - Rio de Janeiro
(Aktualizováno: 18. srpna 2016 22:33)

Moderní pětibojař David Svoboda zahájil obhajobu olympijského zlata sedmým místem v úvodní části šermu. Mistr Evropy Jan Kuf je v Riu de Janeiro třináctý, v soutěži žen patří Barboře Kodedové desáté místo.

 

Jeremy Lee, Reuters

Soutěž žen pokračuje v pátek plaváním, pak novinkou, kterou je takzvané bonusové kolo v šermu, a vyvrcholí tradičně parkúrem a během kombinovaným se střelbou. Muži absolvují tento program po dni volna v sobotu.

"Rozjezd byl trošku složitější, chvilku mi trvalo, dvě nebo tři kola, než jsem se dostal do správného tempa. Pak jsme se z toho vyhrabal, začal vyhrávat a dotáhl to docela do zdárného konce. S šermířskou disciplínou můžu být spokojen. Jsem v závodu, a když takhle poskládám pětiboj celej, tak by to mohlo být hezký," řekl Svoboda.

Jednadvacet výher považuje za solidní výsledek. "Samozřejmě bych si přál o dva tři zásahy víc, ale tohle bohatě stačí. Když neudělám další chybu, tak mezi nejlepšími můžu zůstat. Výsledky jsou docela vyrovnaný a bude se to lámat až po třech čtyřech disciplínách, teď se nedá nic odhadovat dopředu," řekl Svoboda.

Vítěz červencového ME v Sofii Kuf zaznamenal s kordem 19 vítězství a 16 proher a má 214 bodů. "Bylo to trošku rozpačitý. Nešlo to stejně jako třeba na Evropě, ale nejsem zklamaný, dopadlo to tak normálně. Jsem rád, že jsem třináctý, to je pořád v pohodě, není to tragédie," řekl Kuf.

Úvodní část suverénně vyhrál v novém olympijském rekordu pro šerm 268 bodů (28/7) Rus Alexandr Lesun. Navíc bude moci vylepšit svůj zisk v "diváckém" bonusovém kole pod otevřeným nebem. V něm už by se ale výsledky ze čtvrteční klasické soutěže neměly příliš měnit.

Kodedová je po šermířském úvodu desátá

Šestadvacetiletá Kodedová při své olympijské premiéře dosáhla bilance 20 výher a 15 proher, za což získala 220 bodů. Soutěž po první neúplné části vede Polka Oktawia Nowacká.

"Nikdy bych neřekla, že můžu šermovat na olympijských hrách takhle vysoko, každý zápas jsem se snažila šermovat, jako by byl jediný. Na konci jsem měla šňůru šesti výher, ale uprostřed to bylo zklamání, hledala jsem se a pořád nevěděla, co dělám špatně. Až na závěr se mi to povedlo a trenér říkal, že mi gratuluje a já sklesle, že nevím proč, že to nebylo podle mých představ. Když mi řekl výsledek, tak jsem úplně zazářila a že to je skvělý.

V přípravě měla zdravotní problémy, proto Kodedová nechtěla po výborném šermu odhadovat svůj výsledek. "Je to hodně dobrý vklad a teď se uvidí, jak vyjdou v koně. Doufám, že budu mít hodného. Chci si to tady užít a na tom výsledku až tolik nesejde. Jak se to poskládá, tak to dopadne.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..