Rubriky:

Cyklistika

Jen biky Kulhavého nudí. Na příští sezóny vymyslel oživení

22. srpna 2016 17:22 - Rio de Janeiro

Stříbro ze závodu pod pěti kruhy v Riu po sezóně poznamenané zlomeninou ruky naplnilo českého bikera Jaroslava Kulhavého spokojeností. „Byl to můj strop,“ přiznával upřímně olympijský šampión z Londýna, že na vítězného Schurtera při závodě ve vojenském prostoru daleko za centrem Ria neměl. Současně dumal nad budoucností.

 

Adrees Latif, Reuters

„Chci a musím si najít nové cíle. Jezdit dokola jen světové poháry cross country mě nebaví. Je to nuda. Pořád se přetahujeme s Absalonem a Schurterem. Potřebuji nějaké oživení," vykládal Kulhavý, který se jako jediný z účastníků závodu v Riu pyšní kompletní zlatou sbírkou dosažitelnou v závodech horských kol.

Vždyť jednatřicetiletý rodák z Ústí nad Orlicí vyhrál olympijské hry, mistrovství světa, Světový pohár, etapový Cape Epic i mistrovství světa v maratónu. A pětkrát byl českým šampiónem. „Jára je unikátní. Takový multifunkční biker," směje se reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Kulhavému končí kontrakt s týmem Specialized, nový zatím nepodepsal. S ohledem na osobní partnery bude určitě pokračovat až do olympijských her v Tokiu. „V Japonsku si dáme se Schurterem rozstřel. Na olympijské zlato i stříbro máme bilanci vyrovnanou. Pořád jsem na vrcholu. A ještě se mohu posunout. Věřím tomu. Během podzimu se rozhodnu, co a jak dál," říkal Kulhavý se stříbrnou medailí na krku.

Je jasné, kam dvojnásobný olympijský medailista míří. „Až budu řešit smlouvu na biky, rád bych zahrnul silniční závody. Provází to ovšem hrozná byrokracie," posteskl si Kulhavý, že první podmínkou je shoda s výrobcem kol, na nichž bude závodit, a druhou pak souhlas od UCI. „Jel jsem před čtrnácti dny etapový závod Vysočina. Šlo o perfektní trénink na biky. Moc mě soupeření v pelotonu bavilo a šlo mi lépe než v minulosti," doslova zářil Kulhavý při vzpomínce na boje, kde vyhrál jednou etapu, ve dvou byl druhý a celkově obsadil sedmou příčku. „Mít silnici jako doplněk směrem k Tokiu je pro mě ideál," zasnil se.

ram (Rio de Janeiro), Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..