Argentina - Honduras 1:1Fotbalisté Německa dali Fidži 10 gólů, Argentina na OH končí. Brazílie odvrátila vyřazení

Brasília

Fotbalisté Německa si doslova prostříleli cestu do čtvrtfinále olympijského turnaje v Riu de Janeiro, když ve svém posledním utkání zdolali Fidži 10:0. Na turnaji naopak skončila Argentina, která sice vybojovala gólem v nastavení remízu 1:1 s Hondurasem, soupeř však postoupil do čtvrtfinále při stejném bodovém zisku díky lepšímu skóre.

Německý fotbalista Max Meyer se raduje z gólu proti Fiji.

Němci po remízách s Koreou a Mexikem potřebovali k postupu vyhrát a proti outsiderovi z Fidži nebylo o jejich vítězství pochyb. V poločase vedli fotbalisté, kteří se do Ria kvalifikovali z loňského mistrovství Evropy hráčů do 21 let hraného v Česku, jednoznačně 6:0 a po pauze dali další čtyři góly a ještě neproměnili penaltu.

Německu zařídil triumf pěti brankami Nils Petersen, hattrick přidal Max Meyer a dvě branky obstaral Serge Gnabry. Desetibrankový příděl je prvním vítězstvím německých fotbalistů na olympiádě po 28 letech a druhým nejvyšším triumfem po výhře 16:0 nad Ruskem v roce 1912. Do čtvrtfinále doprovodí Němce ze skupiny C Korejci, kteří zdolali Mexiko 1:0.

Argentinci selhali

Argentina na turnaji porazila jen poslední tým skupiny Alžírsko (2:1), na úvod prohrála 0:2 s Portugalskem. Dnes v nastavení první půle přečkala pokutový kop soupeře, když Bryana Acostu vychytal brankář. Penaltu však nevyužili ani Argentinci po změně stran, protože Ángel Correa poslal svůj pokus vedle.

Úspěšně zahraný pokutový kop viděli fanoušci v Brasílii až v 75. minutě, kdy z něj poslal Honduras do vedení Anthony Lozano. Dvojnásobní olympijští vítězové ve fotbalových turnajích Argentinci už dosáhli jen na vyrovnávací branku, v nastavení ji zařídil z přímého kopu záložník Mauricio Martínez.

První místo si zajistilo díky remíze 1:1 s Alžírskem Portugalsko, africký tým může nerozhodný výsledek těšit alespoň kvůli tomu, že se dočkal prvního bodu na turnaji.

Kolumbie si zajistila postup

Kolumbie si zajistila postup do čtvrtfinále olympijského turnaje, když v Sao Paulu porazili Nigérii 2:0. Soupeře, který měl už po úvodní dvou zápasech jisté play off i prvenství ve skupině B, tak připravili o první body na turnaji. Japonsku nebylo nic platné vítězství nad Švédskem 1:0.

Kolumbie po dvou remízách měla boj o postup ve svých rukou a mohla díky výhře slavit. Už ve čtvrté minutě se dostala do vedení díky Gutiérrezovi, postup pak zpečetil v 62. minutě z penalty Pabón. Japoncům zajistil vítězství v 65. minutě Jadžima, ale stejně jako poražení Švédové se s turnajem rozloučili.

Brazílie nasázela Dánům čtyři góly

Domácí Brazílie se udržela v olympijském turnaji. Hrozící vyřazení odvrátila přesvědčivou výhrou 4:0 nad Dánskem, po dvou bezbrankových remízách nakonec Neymar a spol. vyhráli skupinu a v sobotním čtvrtfinále narazí na jihoamerického rivala Kolumbii.

Brazilští favorité až ve třetím vystoupení na olympiádě uhráli očekávaný výsledek. Jihoafrické republice ani Iráku nedokázali dát gól, dnes Dány pokořili čtyřmi. Dvakrát se trefil Gabriel Barbosa, po jedné brance přidali Gabriel Jesus a Luan.

Argentina - Honduras 1:1 (0:0)
Branky: 90.+3 Martínez - 75. Lozano z pen.
Belo Horizonte:
Alžírsko - Portugalsko 1:1 (1:1)
Branky: 30. Benkablia - 25. Paciencia z pen.
Německo - Fidži 10:0 (6:0)
Branky: 14., 33., 40., 63. z pen. a 70. Petersen, 30., 49. a 52. Meyer, 8. a 45. Gnabry.