Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Durant exceloval a Američané smetli Argentince. Stav neřeším, to pomáhá, říká hvězda

18. srpna 2016 11:52 - Rio de Janeiro

Fantastickým výkonem táhl Kevin Durant basketbalisty USA přes nástrahy čtvrtfinále olympijského turnaje v Riu. Proti Argentině si připsal 27 bodů za 28 minut a 5 vteřin na ploše, čímž jen podtrhl status nejsledovanějšího hráče hvězdného výběru.

 

Shannon Stapleton, Reuters

Argentinci přitom do zápasu skvěle vstoupili a dokonce vedli o deset bodů, jenže šlo jen o okamžik, než se Američané rozjeli. Pak na hřišti dominovali a vyhráli 105:78. Více než polovina fanoušků v zaplněné hala Carioca 2 fandila Argentině, ovšem museli sledovat zářící hvězdu Duranta.

„Od začátku jsem se nestaral o průběh zápasu. Už na pokoji dávno před zápasem jsem si říkal, že nebudu řešit výsledek, a pak budu schopný dosáhnout fantastického výkonu," vykládal po zápase Durant.

„Porazil nás tým, který je vysoce agresivní, skvěle organizovaný. Navíc měli Duranta, jenž byl prostě fantastický, nezastavitelný," uznal trenér Argentiny Sergio Santos. „Hra pro mě představuje mnohem větší zábavu, pokud neřeším, jak zápas dopadne. Jsem pak uvolněnější a také agresivnější," odmítal slova chvály sedmadvacetiletý Durant.

Zejména jeho zásluhou uštědřili Američané soupeři děsivý výprask, při němž měli na kontě v konečném účtování o 27 bodů více. „Plán byl, abychom od začátku dominovali. Po několika úvodních minutách jsme taktiku naplnili. Opírali jsme se o zkušenost z předešlých zápasů," vykládal trenér Američanů Mike Krzyzewski.

„Chtěli jsme hrát náš nejlepší basket. Že budeme až tolik dominovat, jsme neočekávali ani v nejmenším," krčil rameny Carmelo Anthony ke končenému výsledku. „Klíčové bylo skvělé týmové úsilí, které vysoce přesáhlo naše předešlé zápasy v Riu, přemítal DeMarcus Cousins a lebedil si nad báječnou atmosférou: „Bylo to neuvěřitelné. Nikdy jsem nehrál v takovém prostředí. Lidé byli prostě úžasní," skláněl se před příznivci na tribunách Cousins.

ram (Rio de Janeiro), Sport.cz, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..