Rubriky:

Ostatní sporty

Rozsvícením Zátopkovy siluety otevřel Olympijský park Rio-Lipno

5. srpna 2016 21:28 - Lipno nad Vltavou

Rozsvícením stylizované siluety legendárního atleta Emila Zátopka, který je symbolem českého olympijského týmu, odstartoval v pátek ve 20 hodin v Lipně nad Vltavou program Olympijského parku Rio-Lipno 2016. Park, který návštěvníkům nabídne možnost vyzkoušet si řadu olympijských i neolympijských sportů, bude v provozu po celou dobu her v Riu de Janeiro, tedy do 21. srpna. Vstup do parku je zdarma.

 

Václav Pancer, ČTK

Vrcholem zahajovacího programu, který byl celý vytvořený v brazilském stylu, bude ve 21:30 padesátiminutová multimediální show CIRCLE z cyklu audiovizuálního festivalu VLTAVA ŽIJE, která se bude promítat na hladinu Lipenské přehrady. Poté bude symbolicky zapálen olympijský "oheň", který má podobu barevně podsvíceného vodotrysku.

Během zahajovacího ceremoniálu se podle organizátorů v areálu pohybovalo okolo jedné tisícovky lidí. Brány parku se otevřely pro veřejnost už v 16 hodin a hned do něj začaly proudit skupinky zájemců. "Vzhledem k počasí byl zájem překvapivě velký," řekl ČTK mluvčí Českého olympijského výboru Marek Brodský. Od 16:00 do 19:00 parkem prošlo odhadem 3500 zájemců. V Lipně nad Vltavou přitom celé odpoledne hustě pršelo, teplota se pohybovala okolo 15 stupňů.

Organizátory akce jsou Český olympijský výbor a Jihočeský kraj. Slavnostního zahájení se zúčastnili místopředseda ČOV Libor Varhaník, předseda Senátu Milan Štěch a hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Nechyběli Samková, Šebrle ani Neumannová

Na pódiu je doplnili starostové všech osmi lipenských obcí, ve kterých je naplánovaný olympijský program: Přední Výtoň, Černá v Pošumaví, Nová Pec, Loučovice, Frymburk, Vyšší Brod, Lipno nad Vltavou. Objevila se i řada bývalých i současných českých olympioniků - Eva Samková, Roman Šebrle či Kateřina Neumannová.

Rozpočet projektu je 65 milionů korun. Program je připravený v každé z obcí u Lipenské nádrže. Centrum parku v Lipně nad Vltavou bude otevřené každý den od deseti do jednadvaceti hodin, pro ostatní obce platí orientační doba od deseti do osmnácti hodin.

Podle organizátorů zůstane na Lipně řada atrakcí i po skončení, které pak turisté budou využívat. Nejnákladnější je například molo v Černé v Pošumaví, které bude sloužit jachtingu, a také pumptracková dráha v Lipně nad Vltavou. Podle Brodského zůstane na Lipně pro zdejší oddíly vybavení za 3,5 milionu korun. Jedná se například o 1000 míčů na nohejbal či volejbal, koše na basketbal nebo přenosné bezpečností brány na fotbal. Atrakcí bude například i 150 metrů dlouhá skluzavka s časomírou a fotoaparátem v Lipně nad Vltavou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..