Rubriky:

Ostatní

Ať ruskou vlajku v Riu nese atletka, které zakázali na OH startovat, navrhl poslanec

28. července 2016 10:38 - Moskva
(Aktualizováno: 28. července 2016 11:10)

Tyčkařka Jelena Isinbajevová nebude na slavnostním zahájení olympiády v Riu de Janeiro vlajkonoškou ruské výpravy. Podle jejího trenéra Jevgenije Trofimova přišel s tímto návrhem poslanec ruského parlamentu a bývalý profesionální mistr světa v boxu Nikolaj Valujev. Sama atletka, která kvůli zákazu od mezinárodní federace IAAF nesmí na hrách závodit, ale tuto možnost odmítla.

 

Maxim Shemetov, Reuters

"My už vlajkonoše máme, bude to volejbalista Sergej Teťuchin, olympijský vítěz a znamenitý sportovec," napsala na sociálních sítích Isinbajevová, která kandiduje do komise sportovců MOV, ale ještě se nerozhodla, zda do Ria odcestuje.

"Já bych spíš chtěl Lenu vidět v tyčkařském sektoru a se zlatou medailí," řekl Trofimov k uvažované roli své svěřenkyně na zahájení her 5. srpna. "Chápu ale, že by pro ni bylo (po účasti na zahajovacím ceremoniálu OH) velice těžké sledovat jenom z tribuny soutěž, na kterou nás IAAF nepustila," dodal kouč čtyřiatřicetileté světové rekordmanky a dvojnásobné olympijské vítězky.

IAAF zakázala kvůli systematickému dopingu v Rusku start v Riu celé atletické výpravě. Na OH nesmí závodit ani zhruba čtyřicítka dalších ruských sportovců, kterým start nepovolily příslušné mezinárodní federace. Rusku hrozilo i vyřazení celé výpravy, k tomuto řešení však Mezinárodní olympijský výbor nakonec nesáhl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..