Rubriky:

Ostatní

Olympijská pochodeň připlula do Ria

3. srpna 2016 18:36 - Rio de Janeiro

Olympijská pochodeň dorazila po tříměsíční cestě Brazílií do Ria de Janeiro. Symbolický oheň, který byl v dubnu podle tradice zažehnut v řecké Olympii, přivezli do pořadatelského města dnes ráno místního času lodí ze sousedního města Niterói přes zátoku Guanabara bývalí brazilští olympijští medailisté v jachtingu Lars a Torben Graelovi.

Reuters

V přístavu si pochodeň převzal starosta Eduardo Paes, který se zároveň stal prvním členem štafety v dějišti her. Do pátečního slavnostního zahájení se na závěrečných 90 kilometrech městskou aglomerací vystřídá ještě zhruba 600 běžců. K zlatým hřebům trasy bude patřit úsek po slavné pláži Copacabana, na níž se poběží ve čtvrtek, v pátek se oheň dostane na vrchol Corcovado k soše Krista Spasitele i na skálu zvanou Cukrová homole.

Kdo bude posledním z celkem 12 494 členů štafety a zapálí oheň na stadionu Maracaná, zatím není jisté. Nabídku dostal legendární fotbalista Pelé, vyjádřit se k ní ale nejprve musejí sponzoři, kteří vlastní osobnostní práva trojnásobného mistra světa.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..