Rubriky:

Ostatní

Kvůli dopingu přišli o olympiádu další dva sportovci

5. srpna 2016 21:52 - Rio de Janeiro

Kyperský vzpěrač Antonis Martasidis a nejmenovaný řecký sportovec přišli na poslední chvíli kvůli podezření z užití zakázaných látek o účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Výpravy obou zemí své reprezentanty těsně před oficiálním zahájením her vyloučily.

 

Profimedia.cz

Martasidis měl pozitivní test při mimosoutěžní kontrole 25. července v Aténách. Nejmenovaný řecký sportovec měl podle informací národního olympijského výboru pozitivní výsledek vzorku A při interním testování reprezentantů na začátku července také v Aténách.

"Řecký olympijský výbor požadoval otestování každého řeckého sportovce, který se měl zúčastnit her. Jistý člen týmu už proto opustil olympijskou vesnici," uvedl v oficiálním prohlášení Řecký olympijský výbor, který do Brazílie vyslal 97 sportovců. Jméno, pohlaví ani disciplínu, v níž potrestaný jedinec reprezentuje, ale funkcionáři nezveřejnili. Čekají na výsledek vzorku B.

Martasidis, jenž měl soutěžit v kategorii do 85 kilogramů, přicestoval do Brazílie jen několik hodin před zveřejněním kauzy. Olympijskou akreditaci si tak užil jen velmi krátce, než ji musel opět vrátit.

Celkem se tak už objevily tři dopingové případy mezi sportovci, kteří už dorazili do dějiště olympijských her v Riu. O první se postaral irský boxer Michael O'Reilly, který byl předběžně suspendován ve čtvrtek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..