Přední funkcionář MOV byl v Riu zatčen kvůli kupčení s lístky

17. srpna 2016 19:43 - Rio de Janeiro

Šéf Evropského olympijského výboru Patrick Hickey byl v Riu de Janeiro zadržen kvůli podezření z nelegálního obchodování se vstupenkami na olympijské soutěže. Jednasedmdesátiletý irský funkcionář oznámil, že do vyřešení případu dočasně odstupuje ze svých funkcí. Vedle evropského výboru je i ve výkonném výboru Mezinárodního olympijského výboru a v čele domácího olympijského výboru.

 

Dmitry Lovetsky, ČTK/AP

Policie si pro funkcionáře přijela brzy ráno do hotelu Windsor Marapendi v Riu. Hickey je podle médií podezřelý, že předával vstupenky překupníkům, kteří je pak nabízeli na černém trhu za vysoké částky. K jeho zatčení došlo den poté, co policie v Riu zadržela muže s 800 nelegálně získanými lístky.

"Ve světle událostí z tohoto rána a vzhledem ke svému zdraví se pan Hickey rozhodl dočasně odstoupit z postu prezidenta Irského olympijského výboru (OCI) a všech dalších funkcí," citovala agentura Reuters stručné vyjádření OCI k případu.

Hickey prakticky hned po zadržení putoval do nemocnice, podle agentury Reuters zatím není jasné, z jakého důvodu. Policejní mluvčí řekl irské televizi RTE, že šlo o preventivní opatření. Bývalý judista a čestný předseda Irské judistické federace je v čele OCI od roku 1989.

Prezidentské role v EOC se podle vnitřních pravidel výboru dočasně ujme viceprezident Janez Kocijančič ze Slovinska. "Funkci začne zastávat okamžitě," uvedl EOC v tiskovém prohlášení.

Brazilské úřady už dříve zatkly kvůli překupnictví vstupenek na olympijské hry čtyři zaměstnance britské společnosti THG Sports. Zároveň policie zabavila více než 1000 lístků, jež byly nabízeny za přemrštěné ceny.

Zabavené vstupenky byly původně přiděleny OCI. THG Sports pro OCI distribuovala lístky během her v Londýně 2012 a Soči 2014, nyní má však národní výbor jiného oficiálního prodejce.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..