Rubriky:

Profily

Český tým pro Rio 2016

27. července 2016 11:53

Česká výprava na olympijských hrách v Riu de Janeiro čítá 105 jmen, což je na letních hrách nejméně od roku 1956. Kdo oblékne v Brazílii český dres?

 

Sport.cz s použitím Právo

ATLETIKA
Jaroslav Bába
Narozen: 2. září 1984, disciplína: výška, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 5. na MS 2005 a 2011, účast na OH: 2004 – 3., 2008 – 6., 2012 – 21.
Michal Balner
Narozen: 12. září 1982, disciplína: tyč, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 7. na MS 2015, účast na OH: -
Kateřina Cachová
Narozena: 26. února 1990, disciplína: sedmiboj, klub: USK Praha, účast na OH: -
Anežka Drahotová
Narozena: 22. července 1995, disciplína: 20 km chůze, klub: USK Praha, největší úspěchy: 3. na ME 2014, účast na OH: -
Petr Frydrych
Narozen: 13. ledna 1988, disciplína: oštěp, klub: Dukla Praha, účast na OH: 2012 - 34. místo
Lukáš Gdula
Narozen: 6. prosince 1991, disciplína: 50 km chůze, klub: Hvězda Pardubice, účast na OH: -
Zuzana Hejnová
Narozena: 19. prosince 1986, disciplína: 400 metrů překážek, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 1. na MS 2013 a 2015, účast na OH: 2008 - 7., 2012 - 3. a 7. (4x400 m)
Adam Sebastian Helcelet
Narozen: 27. října 1991, disciplína: desetiboj, klub: Olymp Praha, největší úspěchy: 2. na ME 2016, účast na OH: -
Jakub Holuša
Narozen: 20. února 1988, disciplína: 1500 metrů, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 1. na HME 2015 (1500), 2. na HMS 2012 (800 m) a HMS 2016 (1500 m), účast na OH: 2008 - 41., 2012 - 28.
Michaela Hrubá
Narozena: 21. února 1998, disciplína: výška, klub: JAC Brno, největší úspěch: 1. na MSJ 2016, účast na OH: -
Radek Juška
Narozen: 8. března 1993, disciplína: dálka, klub: Olymp Praha, největší úspěchy: 2. na HME 2015, účast na OH: -
Eliška Klučinová
Narozena: 14. dubna 1988, disciplína: sedmiboj, klub: USK Praha, největší úspěchy: 3. na HME 2015, účast na OH: 2012 - 18.
Jan Kudlička
Narozen: 29. dubna 1988, disciplína: tyč, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 2. na ME 2016, 3. na ME 2014 a HMS 2014, účast na OH: 2008 - 10., 2012 - 8.
Romana Maláčová
Narozena: 15. května 1987, disciplína: tyč, klub: USK Praha, účast na OH: -
Pavel Maslák
Narozen: 21. února 1991, disciplína: 400 metrů, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 1. na ME 2012, HMS 2014 a 2016, HME 2013 a 2015, účast na OH: 2012 - 12. (400 m) a 27. (200 m)
Lukáš Melich
Narozen: 16. září 1980, disciplína: hod kladivem, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 3. na MS 2013, účast na OH: 2008 - 14., 2012 - 6.
Jiřina Ptáčníková
Narozena: 20. května 1986, disciplína: tyč, klub: USK Praha, největší úspěchy: 1. na ME 2012, 2. na HMS 2014, účast na OH: 2012 - 6.
Denisa Rosolová
Narozena: 21. srpna 1986, disciplína: 400 m překážek, klub: USK Praha, největší úspěchy: 2. na ME 2012 (400 m př.), účast na OH: 2004 - 25., 2008 - 20. (oboje dálka), 2012 - 7. a 7. (400 m př. a 4x400 m)
Tomáš Staněk
Narozen: 13. června 1991, disciplína: koule, klub: Dukla Praha, účast na OH: -
Petr Svoboda
Narozen: 10. října 1984, disciplína: 110 metrů překážek, klub: Olymp Praha, největší úspěchy: 1. na HME 2011 a 3. na HME 2009 (oboje 60 m př.), účast na OH: 2008 - 14.
Jiří Sýkora
Narozen: 20. ledna 1995, disciplína: desetiboj, klub: Olymp Praha, největší úspěchy: 1. na MSJ 2014, účast na OH: -
Kateřina Šafránková
Narozena: 8. června 1989, disciplína: kladivo, klub: Sokol Kolín, účast na OH: 2012 - 31.
Barbora Špotáková
Narozena: 30. června 1981, disciplína: oštěp, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 1. na MS 2007 a ME 2007, 2. na MS 2009 a 2011 a ME 2006, účast na OH: 2004 - 23., 2008 - 1., 2012 - 1.
Jakub Vadlejch
Narozen: 10. října 1990, disciplína: oštěp, klub: Dukla Praha, účast na OH: 2012 - 25.
Vítězslav Veselý
Narozen: 27. února 1983, disciplína: oštěp, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 1. na MS 2013 a ME 2012, 2. na ME 2014 a 2016, účast na OH: 2008 - 12., 2012 - 4.
Eva Vrabcová-Nývltová
Narozena: 6. února 1986, disciplína: maraton, klub: Olymp Praha, účast na OH: ZOH 2006, 2010, 2014
BADMINTON
Kristína Gavnholt
Narozena: 12. září 1988, klub: Laghöj KFUM, největší úspěchy: 5. na ME 2012 a 2014, účast na OH: 2008 - 17., 2012 - 17.
Petr Koukal
Narozen: 14. prosince 1985, klub: Sokol Meteor Praha-Radotín, účast na OH: 2008 - 33., 2012 - 33.
CYKLISTIKA
Pavel Kelemen
Narozen: 28. května 1991, disciplína: sprint, keirin, klub: Dukla Brno, největší úspěchy: 1. na ME 2015 (keirin), účast na OH: 2012 - 10. (sprint)
Adam Ptáčník
Narozen: 4. prosince 1985, disciplína: sprint, keirin - náhradník, klub: Dukla Brno, největší úspěchy: 2. na ME 2010 (keirin), účast na OH: 2008 - 11. (týmový sprint) a 19. (sprint).
Ondřej Cink
Narozen: 7. prosince 1990, disciplína: cross country, klub: Merida, největší úspěchy: 3. na MS 2015 a ME 2016, účast na OH: 2012 - 14.
Jaroslav Kulhavý
Narozen: 8. ledna 1985, disciplína: cross country, klub: Specialized, největší úspěchy: 1. na MS 2011, ME 2010 a 2011, účast na OH: 2004 - nedokončil, 2008 - 18., 2012 - 1.
Kateřina Nash
Narozena: 9. prosince 1977, disciplína: cross country, klub: Luna Pro, největší úspěchy: 3. na ME 2007, účast na OH: 1996 - 19., 2012 - 14. (navíc v lyžování na ZOH 1998 a 2002).
Jan Škarnitzl
Narozen: 11. července, disciplína: cross country, klub: Sram Mitas Trek, největší úspěch: 3. na ME 2014, účast na OH: 2012 - 12.
Jan Bárta
Narozen: 7. prosince 1984, disciplína: časovka, závod s hromadným startem, klub: Bora-Argon 18, největší úspěch: 7. na MS 2012, účast na OH: 2012 - 74. (hromadný závod)
Leopold König
Narozen: 15. listopadu 1987, disciplína: časovka, závod s hromadným startem, klub: Sky, účast na OH: -
Zdeněk Štybar
Narozen: 11. prosince 1985, disciplína: závod s hromadným startem, klub: Etixx-Quick-Step, účast na OH: -
Petr Vakoč
Narozen: 11. července 1992, disciplína: závod s hromadným startem, klub: Etixx-Quick-Step, účast na OH: -
GOLF
Klára Spilková
Narozena: 15. prosince 1994, klub: Golf Club Erpet Praha, účast na OH: -
JACHTING
Veronika Kozelská Fenclová
Narozena: 21. ledna 1981, disciplína: Laser Radial, klub: YC Praha, největší úspěchy: 4. na MS 2011 a ME 2011, účast na OH: 2012 - 9.
Karel Lavický
Narozen: 8. listopadu 1985, disciplína: RS:X, klub: YC DIM Bezdrev, účast na OH: 2012 - 36.
Viktor Teplý
Narozen: 19. října 1990, disciplína: Laser, klub: Yacht club Brno, účast na OH: 2012 - 28.
JUDO
Jaromír Ježek
Narozen: 13. listopadu 1986, disciplína: do 73 kg, klub: Sokol Vršovice, největší úspěch: 3. na ME 2011, účast na OH: 2008 - 21., 2012 - 9.
Lukáš Krpálek
Narozen: 15. listopadu 1990, disciplína: do 100 kg, klub: USK Praha, největší úspěchy: 1. na MS 2014, ME 2013 a 2014, účast na OH: 2012 - 7.
Pavel Petřikov
Narozen: 20. června 1986, disciplína: do 60 kg, klub: Judo Club Hradec Králové, účast na OH: 2008 - 17.
KANOISTIKA - RYCHLOSTNÍ
Josef Dostál
Narozen: 3. března 1993, disciplína: K1 a K4 1000 m, klub: Dukla Praha, největší úspěchy:
1. na MS 2014 (K1 a K4 1000 m), 1. na ME 2014 a 2015 (K4 1000 m), účast na OH: 2012 - bronz (K4)
Filip Dvořák
Narozen: 30. července 1988, disciplína: C2 1000 m, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 3. na MS 2013 (C2 500 a 1000 m), účast na OH: 2012 - 5.
Martin Fuksa
Narozen: 30. dubna 1993, disciplína: C1 200 a 1000 m, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 1. na MS 2015 (C2 500 m) a 2. na MS 2015 (C2 1000 m), účast na OH: -
Daniel Havel
Narozen: 10. srpna 1991, disciplína: K4 1000 m, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 1. na MS 2014, ME 2013, 2014 a 2015, účast na OH: 2012 - 3.
Jaroslav Radoň
Narozen: 3. září 1986, disciplína: C2 1000 m, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 3. na MS 2013 (C2 500 a 1000 m), účast na OH: 2012 - 5.
Jan Štěrba
Narozen: 1. června 1981, disciplína: K4 1000 m, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 1. na MS 2014, ME 2013, 2014 a 2015 (vše K4 1000 m), účast na OH: 2012 - 3.
Filip Šváb
Narozen: 28. dubna 1983, disciplína: K1 200 m, klub: USK Praha, největší úspěchy: 3. na ME 2009 (K1 200 m), ME 2005 a 2006 (oboje K4 200 m), účast na OH: -
Lukáš Trefil
Narozen: 21. září 1988, disciplína: K4 1000 m, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 1. na MS 2014, ME 2013, 2014 a 2015, účast na OH: 2012 - bronz
MODERNÍ PĚTIBOJ
Barbora Kodedová
Narozena: 27. února 1990, klub: Dukla Praha a PSC Plzeň, účast na OH: -
Jan Kuf
Narozen: 11. května 1991, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 1. na ME 2016, 3. na MS 2014, účast na OH: -
David Svoboda
Narozen: 19. března 1985, klub: Dukla Praha, nejlepší výsledky: 2. na MS 2008 a 2009, 1. na ME 2010, účast na OH: 2008 - 29., 2012 - zlato
PLAVÁNÍ
Simona Baumrtová
Narozena: 24. srpna 1991, disciplíny: 100 m Z, 200 m Z, 200 m PZ a 4x100 m PZ, klub: Slavie Chomutov, největší úspěch: 3. na ME 2012, účast na OH: 2012 - 10. (100 m Z) a 14. (200 m Z)
Soňa Bernardová
Narozena: 2. února 1976, disciplína: synchronizované plavání - dvojice, klub: Tesla Brno, účast na OH: 2000 - 15., 2004 - 14., 2008 - 18., 2012 - 14.
Alžběta Dufková
Narozena: 19. dubna 1990, disciplína: synchronizované plavání - dvojice, klub: Tesla Brno, účast na OH: 2008 - 18., 2012 - 14.
Pavel Janeček
Narozen: 7. dubna 1994, disciplína: 400 m PZ, klub: Delfín Náchod, účast na OH: -
Jan Micka
Narozen: 15. ledna 1995, disciplína: 400 a 1500 m VZ, klub: USK Praha, největší úspěchy: 4. na ME 2016 (800 m VZ) a 5. (1500 m VZ), účast na OH: 2012 - 24. (1500 m VZ)
Martina Moravčíková
Narozena: 13. srpna 1988, disciplíny: 100 m P, 200 m P a 4x100 m PZ, klub: Bohemians Praha, účast na OH: 2012 - 26. (200 m prsa)
Jana Pechanová
Narozena: 3. března 1981, disciplína: dálkové plavání - 10 km, klub: Kometa Brno, největší úspěchy: 2. na MS 2003, 3. na ME 2006, 2012, účast na OH: 2004 - 19. (800 m VZ), 2008 - 8., 2012 - 9. (oboje 10 km).
Barbora Seemanová
Narozena: 1. dubna 2000, disciplína: 200 m VZ, 4x100 m PZ, klub: Motorlet Praha, účast na OH: -
Lucie Svěcená
Narozena: 21. srpna 1997, disciplína: 100 m M a 4x100 m PZ, klub: Jazzmani Žatec, účast na OH: -
Barbora Závadová
Narozena 23. ledna 1993, disciplína: 200 a 400 m PZ, klub: KPS Ostrava, největší úspěchy: 3. na ME 2012 (400 m PZ), účast na OH: 2012 - 15. (400 m PZ) a 32. (200 m PZ)
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
Barbora Hermannová
Narozena: 7. listopadu 1990, největší úspěchy: 2. na ME 2016, účast na OH: -
Markéta Sluková
Narozena: 28. června 1988, největší úspěchy: 2. na ME 2016, účast na OH: 2012 - 5.
SPORTOVNÍ GYMNASTIKA
David Jessen
Narozen: 5. prosince 1996, disciplína: víceboj, klub: Sokol Brno, účast na OH: -
SPORTOVNÍ STŘELBA
Adéla Bruns
Narozena: 5. února 1987, disciplína: vzduchová puška a sportovní malorážka 3x20 ran, největší úspěch: 1. na ME 2015 (sportovní malorážka vleže), účast na OH: 2008 - 19. (SM), 2012 - 3. (SM) a 31. (VzPu)
Libuše Jahodová
Narozena: 31. května 1992, disciplína: skeet, klub: Dukla Hradec Králové, účast na OH: -
David Kostelecký
Narozen: 12. května 1975, disciplína: trap, klub: Dukla Hradec Králové, největší úspěchy: 2. na MS 2011, účast na OH: 1996 - 31., 2000 - 6., 2008 - zlato, 2012 - 14.
Nikola Mazurová
Narozena: 22. listopadu 1994, disciplína: vzduchová puška a malorážka 3x20 ran, klub: Dukla Plzeň, největší úspěchy: 6. na MS (SM) 2015, účast na OH: -
Filip Nepejchal
Narozen: 8. července 1999, disciplína: vzduchová puška, libovolná malorážka 60 ran vleže a libovolná malorážka 3x40 ran, klub: Rapid Plzeň, největší úspěchy: 1. na MEJ 2016 (LM 3x40), účast na OH: -
STOLNÍ TENIS
Lubomír Jančařík
Narozen: 17. srpna 1987, klub: St. Denis, účast na OH: -
Hana Matelová
Narozena 8. června 1990, klub: Bingen/Münster-Sarmsheim, největší úspěchy: 3. na ME 2013 (družstva a smíšená čtyřhra), účast na OH: -
Dmitrij Prokopcov
Narozen: 5. ledna 1980, klub: Hennebont, největší úspěchy: 3. na ME 2010 (družstva), účast na OH: -
Iveta Vacenovská
Narozena: 22. března 1986, klub: Linec Froschberg, největší úspěchy: 3. na ME 2009 a 2013 (družstva), 5. na MS 2009, účast na OH: 2012 - 17.
ŠERM
Jiří Beran
Narozen: 18. ledna 1982, disciplína: kord, klub: SC Praha, největší úspěchy: 5. na ME 2014, účast na OH: -
Alexander Choupenitch
Narozen: 2. května 1994, disciplína: fleret, klub: Sokol Brno, největší úspěchy: 7. na MS 2014, účast na OH: -
TENIS
Andrea Hlaváčková
Narozena: 10. srpna 1986, disciplína: čtyřhra, klub: Milovice, největší úspěchy: vítězka 2 grandslamů ve čtyřhře, 2x vítězka Fed Cupu, účast na OH: 2012 - 2.
Lucie Hradecká
Narozena: 21. května 1985, disciplína: čtyřhra, klub: 1. ČLTK Praha, největší úspěchy: vítězka 2 grandslamů ve čtyřhře, 3x vítězka Fed Cupu, účast na OH: 2012 - 2. (čtyřhra) a 9. (smíšená čtyřhra)
Petra Kvitová
Narozena: 8. března 1990, disciplína: dvouhra, klub: Prostějov, největší úspěchy: vítězka 2 grandslamů ve dvouhře, 4x vítězka Fed Cupu, účast na OH: 2008 - 17. (čtyřhra), 2012 - 5. (dvouhra)
Lukáš Rosol
Narozen: 24. července 1985, disciplína: dvouhra a čtyřhra, klub: Sparta Praha, největší úspěchy: vítěz 2 turnajů ATP ve dvouhře, 2x vítěz Davis Cupu, účast na OH: -
Barbora Strýcová
Narozena: 28. března 1986, disciplína: dvouhra, čtyřhra, klub Sparta Praha, největší úspěchy: vítězka 1 turnaje WTA ve dvouhře a 18 ve čtyřhře, 1x vítězka Fed Cupu, účast na OH: 2004 - 17. (čtyřhra) a 33. (dvouhra)
Lucie Šafářová
Narozena: 4. února 1987, disciplína: dvouhra a čtyřhra, klub: Prostějov, největší úspěchy: vítězka 2 grandslamů ve čtyřhře, 4x vítězka Fed Cupu, účast na OH: 2008 - 9. (dvouhra) a 17. (čtyřhra), 2012 - 17. (čtyřhra) a 33. (dvouhra)
Radek Štěpánek
Narozen: 27. listopadu 1978, disciplína: čtyřhra, klub: Sparta Praha, největší úspěchy: vítěz 2 grandslamů ve čtyřhře, 2x vítěz Davis Cupu, účast na OH: 2008 - 17. (čtyřhra) a 33. (dvouhra), 2012 - 9. (čtyřhra a smíšená čtyřhra) a 33. (dvouhra)
TRIATLON
Vendula Frintová
Narozena: 4. září 1983, klub: Ekol team, největší úspěchy: 2. na ME 2011, 3. na ME 2013, účast na OH: 2008 - 23., 2012 - 15.
VESLOVÁNÍ
Lenka Antošová
Narozena: 27. září 1991, disciplína: dvojskif, klub: Slavia Praha, největší úspěchy: 2. na ME 2009, 3. na ME 2011 a 2016, účast na OH: 2012 - 7.
Kristýna Fleissnerová
Narozena: 18. srpna 1992, disciplína: dvojskif, klub: Bohemians Praha, 3. na ME 2016 (dojskif), účast na OH: -
Lukáš Helešic
Narozen: 29. ledna 1996, disciplína: dvojka bez kormidelníka, klub: Dukla Praha, účast na OH: -
Jiří Kopáč
Narozen: 23. února 1982, disciplína: čtyřka bez kormidelníka lehkých vah, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 2. na ME 2013, účast na OH: 2012 - 11.
Jakub Podrazil
Narozen: 9. ledna 1992, disciplína: dvojka bez kormidelníka, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 2. na ME 2011, 3. na ME 2012 (obojí osma), účast na OH: 2012 - 13. (čtyřka bez)
Ondřej Synek
Narozen: 13. října 1982, disciplína: skif, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 1. na MS 2010, 2013, 2014 a 2015, účast na OH: 2004 - 5. (dvojskif), 2008 - 2., 2012 - 2. (oboje skif)
Miroslava Topinková Knapková
Narozena: 19. září 1980, disciplína: skif, klub: Slavia Praha, největší úspěchy: 1. na MS 2011, 2. na MS 2005, 2006 a 2015, účast na OH: 2004 - 4., 2008 - 5., 2012 - 1.
Jan Vetešník
Narozen: 5. března 1984, disciplína: čtyřka bez kormidelníka lehkých vah, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 2. na ME 2013 (čtyřka bez LV), účast na OH: 2012 - 11.
Ondřej Vetešník
Narozen: 5. března 1984, disciplína: čtyřka bez kormidelníka lehkých vah, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 2. na ME 2013 (čtyřka bez LV), účast na OH: 2012 - 11.
Miroslav Vraštil
Narozen: 17. října 1982, disciplína: čtyřka bez kormidelníka lehkých vah, klub: Dukla Praha, největší úspěchy: 2. na ME 2013 (čtyřka bez LV), účast na OH: 2012 - 11.
VODNÍ SLALOM
Vítězslav Gebas
Narozen: 24. března 1984, disciplína: C1, klub: USK Praha, účast na OH: -
Jonáš Kašpar
Narozen: 8. října 1991, disciplína: C2, klub: Dukla Brandýs nad Labem, účast na OH: 4. na MS 2014, účast na OH: -
Kateřina Kudějová
Narozena: 17. ledna 1990, disciplína: K1, klub: USK Praha, největší úspěchy: 1. na MS 2015, 3. na ME 2015, účast na OH: -
Marek Šindler
Narozen: 21. července 1992, disciplína: C2, klub: Dukla Brandýs nad Labem, největší úspěchy: 4. na MS 2014, účast na OH: -
Jiří Prskavec
Narozen: 18. května 1993, disciplína: K1, klub: USK Praha, největší úspěchy: 1. na MS 2015, 1. na ME 2013, 2014 a 2016, 2. na MS 2013, účast na OH: -
VZPÍRÁNÍ
Jiří Orság
Narozen: 5. ledna 1989, disciplína: nad 105 kg, klub: Sokol Karolinka, největší úspěchy: 2. na ME 2011, 3. na ME 2013, účast na OH: 2012 - 7.
ZÁPAS
Adéla Hanzlíčková
Narozena: 4. května 1994, disciplína: do 63 kg, klub: Olymp Praha, účast na OH: -
Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Profily

Filtr článků - Profily

V této sekci nejsou žádné další články.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..