Drsný los nahlásil kouč. Ty vole, vyjekla Šafářová

5. srpna 2016 11:47 - Rio de Janeiro

Zrovna se chystaly opustit olympijskou vesnici, když jim na mobilu pípla zpráva od trenéra Petra Pály. „Ty vole, hrajeme s Williamskama,“ vyjekla Lucie Šafářová v reakci na soupeřky v prvním kole olympijské čtyřhry. V dvaatřicetičlenném osudí by se pro ni a Barboru Strýcovou našlo třicet přijatelnějších protivnic než olympijské vítězky a nasazené jedničky…

 

Paul Chiasson, ČTK/AP

Při následném tréninku už braly drsný los s nadhledem. „Já jsem trubka. Tohle musím proti Williamskám dát," hubovala si Strýcová na kurtu, když poslala míč nahraný od trenéra Pály do sítě.

Zatímco pro Strýcovou bude zápas premiérovou konfrontací s americkými sestrami, Šafářová už jednou na druhé straně kurtu stála. Při US Open v roce 2013 po boku Rusky Anastasije Pavljučenkové podlehla Williamsovým ve dvou setech. „Výborně servírují, je proti nim těžké hrát. Obzvlášť pak v semifinále a finále, když se dostanou do tempa," ví Šafářová, která se pro turnaj v Riu dala dohromady se Strýcovou až po odřeknutí startu Karolíny Plíškové.

Původně hrozilo, že pro Strýcovou ve čtyřhře místo vůbec nebude. „Samozřejmě jsem ráda, že tu můžu debla s Lucií hrát. Akorát na to první kolo nemáme moc dobrý los," pousmála se Strýcová.

sob, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • LOH - čtyřhra ženy
  • LOH - dvouhra muži
  • LOH - dvouhra žen
  • LOH - mix

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: