Bronzová lavina zavalila Český dům, půlka medailí byla z papíru

14. srpna 2016 07:20 - Rio de Janeiro
(Aktualizováno: 14. srpna 2016 08:59)

Tak to tu ještě nebylo. Čeští sportovci v sobotu vybojovali na hrách v Riu hned tři cenné kovy a Český dům poprvé v historii prožil tak masivní nájezd shodou okolností bronzových medailistů a jejich příznivců.

Sport.cz

Tenistka Petra Kvitová a veslař Ondřej Synek přijeli s medailemi na krku, deblistky Lucie Šafářová a Barbora Strýcová zatím měly jen kartonové napodobeniny, protože vyhlášení s předáváním cenných kovů bude až po nedělním finále.

Tolik medailistů v jeden den Česko ještě nikdy na olympijských hrách nemělo, a když se přidali ke svým kolegům i další úspěšní reprezentanti včerejška - členka v pořadí čtvrtého deblu Andrea Hlaváčková a sedmá veslařka Mirka Knapková Topinková, nebylo na pódiu k hnutí.

„Jsem spokojený," říkal Synek. „Samozřejmě, cíle byly jiné. A sen o zlaté medaili se dost vzdálil. Nevím, jestli za čtyři roky budu ještě moct závodit, jak na tom budu zdravotně," krčil rameny český skifař.

K bitvě o zlato měla blízko i Kvitová. Myslí už ona na odvetu na příštích hrách v Tokiu? "To je strašně dlouhá doba. Bude mi třicet, to není tak hrozné, ale kdo ví, co se v životě odehraje. Už letos se toho odehrálo hodně. Tokio ale budou hezké hry, ráda bych se tam podívala," doplnila s úsměvem dvojnásobná wimbledonská vítězka.

Oslavu veleúspěšného dne si kromě fanoušků nenechala ještě ujít celá řada českých sportovců, kteří se budou v pondělí vracet leteckým speciálem do České republiky.

pn (Rio de Janeiro), Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • LOH - čtyřhra ženy
  • LOH - dvouhra muži
  • LOH - dvouhra žen
  • LOH - mix

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: