Baumrtová do semifinále 200 m znak nepostoupila

Rio de Janeiro

Plavkyně Simona Baumrtová skončila na olympijských hrách v rozplavbě na 200 metrů znak časem 2:13,26 na 23. místě a do šestnáctičlenného semifinále nepostoupila. Čtyřiadvacetiletá reprezentantka se tak ani ve svém třetím vystoupení v Riu nepřiblížila osobnímu maximu a stejně jako na poloviční znakařské trati a polohové dvoustovce na postup nedosáhla.

Simona Baumrtová během rozplavby na 200 m znak.

Baumrtové chybělo na posun do semifinále 2,58 vteřiny a její vlastní český rekord 2:09,92 jí zůstal vzdálen. V první ze čtyř rozplaveb, v které se představily jen čtyři startující, sice vedla, ale v druhé polovině závěrečné padesátky ztratila a skončila druhá.

Před čtyřmi roky v Londýně vybojovala Baumrtová na znakařské stovce 10. místo. V Riu v této disciplíně skončila na 17. pozici o 19 setin sekundy za postupem a na 200 metrů polohový závod obsadila 36. místo. Představí se ještě v polohové štafetě na 4x100 metrů.