Phelps a dva další na jednom stupínku. Byli jsme jako štafeta, smál se Le Clos

13. srpna 2016 08:25 - Rio de Janeiro

Páté zlato na hrách v Riu sice Michael Phelps v pátečním finále stovky motýlek nezískal, závod ale přesto patřil k jednomu ze zlatých hřebů plaveckých soutěží. Americkou legendu totiž porazil jednadvacetiletý Joseph Schooling ze Singapuru a Phelps dohmátl druhý v navlas stejném čase jako Jihoafričan Chad Le Clos a Maďar Laszlo Cseh.

 

Athit Perawongmetha, Reuters

Schooling vyhrál vůbec první olympijské zlato pro Singapur a nebyl by to svět sociálních sítí, aby se okamžitě neobjevila fotka, na níž ještě jako chlapec pózuje po boku Phelpse, který v roce 2008 na vrcholu slávy do městského státu zavítal.

Joseph Schooling se setkal s Michaelem Phelpsem v Singapuru v roce 2008. Nyní svůj idol porazil na 100 m motýlek.

„To je úplně šílené, nějak to pořád nemůžu pobrat. Závodit proti Phelpsovi, Le Closovi a Csehovi je něco neuvěřitelného," vykládal po závodu Schooling. „Bude mi asi pár dnů trvat, než se z toho vzpamatuji," dodal.

Singapurec potvrdil ve finále skvělou formu z rozplaveb a dohmátl v novém olympijském rekordu 50,39 s. K triumfu našlápl hlavně raketovou úvodní padesátkou, na níž si vytvořil rozhodující náskok. „Jsem tam, kde jsem, díky Michaelovi, byl a je můj velký vzor," přiznal Schooling.

Phelps o pátou zlatou medaili v Riu přišel, nijak ale netruchlil. A užil si vyhlášení výsledků, při němž stál na stupních vítězů spolu s velkými rivaly. „Vůbec nepamatuji, že bych se někdy s někým o místo dělil. A rovnou ve třech? Tak to je něco," smál se. „Bláznivý závod. Na stupních jsme vypadali jako štafeta," dodal se smíchem Le Clos.

Pavel Novotný (Rio de Janeiro), Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: