Brazilský soud zakázal americkým plavcům po loupeži opustit zemi

17. srpna 2016 16:43 - Rio de Janeiro

Brazilský soudce vydal příkaz, podle kterého nesmí američtí plavci Ryan Lochte a James Feigen opustit zemi. Důvodem jsou podle brazilských médií rozdíly v tom, jak popsali nedělní loupež, k níž došlo, když se vraceli v dějišti her Riu de Janeiro taxíkem do olympijské vesnice.

 

Jason Getz, Reuters

Lochte NBC řekl, že ozbrojení lupiči se vydávali za policisty, čtveřici plavců v taxíku zastavili a sebrali jim peníze či mobilní telefon. "Vytáhli zbraně a řekli nám, abychom si lehli na zem. Já jsem odmítl s tím, že jsme neudělali nic špatného. Ten chlap vytáhl zbraň, natáhl kohoutek, přiložil mi ji na čelo a řekl: 'Na zem'. Dal jsem ruce nahoru a poslechl," uvedl Lochte.

Plavci vyšetřovatelům nedokázali sdělit některé klíčové informace, uvedl zdroj agentury AP blízký vyšetřování. Lochteho právník Jeff Ostrow řekl, že se loupež bezpochyby stala.

Dvaatřicetiletý Lochte, který v Riu získal zlato se štafetou na 4x200 metrů volný způsob, se podle brazilských médií ještě před rozhodnutím soudu vrátil do USA. Mluvčí Amerického olympijského výboru Patrick Sandusky uvedl, že plavci po konci svých soutěží opustili olympijskou vesnici, jejich aktuální místo pobytu nechtěl z bezpečnostních důvodů zveřejnit. Výbor ale podle něj s policií spolupracuje.

Kromě zmíněné dvojice byli oběťmi loupeže ještě Gunnar Bentz a Jack Congera.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: