Rubriky:

Výsledky

Výsledky OH v Pekingu

7. srpna 2008 15:43

Výsledky olympijských soutěží

Výsledky OH v Pekingu den po dni:
5.8.6.8.9.8.10.8.11.8.
12.8.13.8.14.8.15.8.16.8.
17.8.18.8.19.8.20.8.21.8.
22.8.23.8.24.8.  

Přehled medailistů letních olympijských her 2008 v Pekingu:
ATLETIKA
Muži:
100 m:
1. Usain Bolt (Jam.),
2. Richard Thompson (Trin.),
3. Walter Dix (USA).
200 m:
1. Usain Bolt (Jam.),
2. Shawn Crawford,
3. Walter Dix (oba USA).
400 m:
1. LaShawn Merritt,
2. Jeremy Wariner,
3. David Neville (všichni USA).
800 m:
1. Wilfred Bungei (Keňa),
2. Ismail Ismail (Súdán),
3. Alfred Yego (Keňa).
1500 m:
1. Rašíd Ramzí (Bahr.),
2. Asbel Kiprop (Keňa),
3. Nicholas Willis (N. Zél.).
5000 m:
1. Kenenisa Bekele (Et.),
2. Eliud Kipchoge,
3. Edwin Soi (oba Keňa).
10 000 m:
1. Kenenisa Bekele,
2. Sileši Sihine (oba Et.),
3. Micah Kogo (Keňa).
110 m překážek:
1. Dayron Robles (Kuba),
2. David Payne,
3. David Oliver (oba USA)
400 m překážek:
1. Angelo Taylor,
2. Kerron Clement,
3. Bershawn Jackson (všichni USA).
3000 m překážek:
1. Brimin Kipruto (Keňa),
2. Mahiedine Mekhissi-Benabbad (Fr.),
3. Richard Mateelong (Keňa).
4x100 m:
1. Jamajka (Nesta Carter, Michael Frater, Usain Bolt, Asafa Powell),
2. Trinidad a Tobago (Keston Bledman, Marc Burns, Emmanuel Callender, Richard Thompson),
3. Japonsko (Naoki Cukahara, Šingo Suecugu, Šindži Takahira, Nobuharu Asahara).
4x400 m:
1. USA (LaShawn Merritt, Angelo Taylor, David Neville, Jeremy Wariner),
2. Bahamy (Andretti Bain, Michael Mathieu, Andrea Williams, Christopher Brown),
3. Rusko (Maxim Dyldin, Vladislav Frolov, Anton Kokorin, Denis Alexejev).
Maraton:
1. Samuel Kamau Wanjiru (Keňa),
2. Džavád Gharíb (Mar.),
3. Tsegay Kebede (Et.).
20 km chůze:
1. Valerij Borčin (Rus.),
2. Jefferson Pérez (Ekv.),
3. Jared Tallent (Austr.).
50 km chůze:
1. Alex Schwazer (It.),
2. Jared Tallent (Austr.),
3. Denis Nižegorodov (Rus.).
Dálka:
1. Irving Saladino (Pan.),
2. Khotso Mokoena (JAR),
3. Ibrahim Camejo (Kuba).
Trojskok:
1. Nelson Évora (Portug.),
2. Phillips Idowu (Brit.),
3. Leevan Sands (Bah.).
Výška:
1. Andrej Silnov (Rus.),
2. Germaine Mason (Brit.),
3. Jaroslav Rybakov (Rus.).
Tyč:
1. Steve Hooker (Austr.),
2. Jevgenij Lukjaněnko (Rus.),
3. Denis Jurčenko (Ukr.).
Oštěp:
1. Andreas Thorkildsen (Nor.),
2. Ainars Kovals (Lot.),
3. Tero Pitkämäki (Fin.).
Koule:
1. Tomasz Majewski (Pol.),
2. Christian Cantwell (USA),
3. Andrej Michněvič (Běl.).
Disk:
1. Gerd Kanter (Est.),
2. Piotr Malachowski (Pol.),
3. Virgilijus Alekna (Lit.).
Kladivo:
1. Primož Kozmus (Slovin.),
2. Vadim Děvjatovskij,
3. Ivan Tichon (oba Běl.).
Desetiboj:
1. Bryan Clay (USA),
2. Andrej Kravčenko (Běl.),
3. Leonel Suárez (Kuba).
Ženy:
100 m:
1. Shelly-Ann Fraserová,
2. Sherone Simpsonová a Kerron Stewartová (všechny Jam.).
200 m:
1. Veronica Campbellová-Brownová (Jam.),
2. Allyson Felixová (USA),
3. Kerron Stewartová (Jam.).
400 m:
1. Christine Ohuruoguová (Brit.),
2. Shericka Williamsová (Jam.),
3. Sanya Richardsová (USA).
800 m:
1. Pamela Jelimová,
2. Janeth Jepkosgeiová-Busieneiová (obě Keňa),
3. Hasna Benhassíová (Mar.).
1500 m:
1. Nancy Jebet Langatová (Keňa),
2. Irina Liščinská,
3. Natalija Tobiasová (obě Ukr.).
5000 m:
1. Tiruneš Dibabaová (Et.),
2. Elvan Abeylegesseová (Tur.),
3. Meseret Defarová (Et.).
10 000 m:
1. Tiruneš Dibabaová (Et.),
2. Elvan Abeylegesseová (Tur.),
3. Shalane Flanaganová (USA).
100 m překážek:
1. Dawn Harperová (USA),
2. Sally McLellanová (Austr.),
3. Priscilla Lopesová-Schliepová (Kan.).
400 m překážek:
1. Melaine Walkerová (Jam.),
2. Sheena Tostaová (USA),
3. Tasha Danversová (Brit.).
3000 m překážek:
1. Gulnara Galkinová-Samitovová (Rus.),
2. Eunice Jepkorirová (Keňa),
3. Jekatěrina Volkovová (Rus.).
Maraton:
1. Constantina Tomescuová (Rum.),
2. Catherine Nderebaová (Keňa),
3. Čou Čchun-siou (Čína).
4x100 m:
1. Rusko (Jevgenija Poljakovová, Alexandra Fedorivová, Julija Guščinová, Julija Čermošanská),
2. Belgie (Olivia Borleeová, Hanna Marienová, Elodie Ouedraogová, Kim Gevaertová),
3. Nigérie (Franca Idoková, Gloria Kemasuodeová, Halimat Ismailaová, Oludamola Osayomiová).
4x400 m:
1. USA (Mary Winebergová, Allyson Felixová, Monique Hendersonová, Sanya Richardsová),
2. Rusko (Julija Guščinová, Ljudmila Litvinovová, Taťjana Firovová, Anastasia Kapačinská),
3. Jamajka (Shericka Williamsová, Shereefa Lloydová, Rosemarie Whyteová, Novelene Williamsová).
20 km chůze:
1. Olga Kaniskinová (Rus.),
2. Kjersti Plätzerová (Nor.),
3. Elisa Rigaudová (It.).
Výška:
1. Tia Hellebautová (Belg.),
2. Blanka Vlašičová (Chorv.),
3. Anna Čičerovová (Rus.).
Dálka:
1. Maurren Higa Maggiová (Braz.),
2. Taťjana Lebeděvová (Rus.),
3. Blessing Okagbareová (Nig.).
Trojskok:
1. Francoise Mbangová-Etoneová (Kam.),
2. Taťjana Lebeděvová (Rus.),
3. Chrysopiyí Devetzíová (Řec.).
Tyč:
1. Jelena Isinbajevová (Rus.),
2. Jennifer Stuczynská (USA),
3. Světlana Feofanovová (Rus.).
Koule:
1. Valerie Viliová (N. Zél.),
2. Natalija Michněvičová,
3. Naděžda Ostapčuková (obě Běl.).
Oštěp:
1. Barbora Špotáková (ČR),
2. Maria Abakumovová (Rus.),
3. Christina Obergföllová (Něm.).
Disk:
1. Stephanie Brownová-Traftonová (USA),
2. Yarelys Barriosová (Kuba),
3. Olena Antonovová (Ukr.).
Kladivo:
1. Oxana Meňkovová (Běl.),
2. Yipsi Morenová (Kuba),
3. Čang Wen-siou (Čína).
Sedmiboj:
1. Natalija Dobryňská,
2. Hyleas Fountainová (USA),
3. Taťjana Černovová (Rus.).
BADMINTON
Muži - dvouhra:
1. Tan Lin (Čína),
2. Lee Chong Wei (Malaj.),
3. Čchen Ťin (Čína).
Muži - čtyřhra:
1. Hendra Setiawan, Markis Kido (Indon.),
2. Cchaj Jün, Fu Chaj-feng (Čína),
3. I Če-džin, Hwang Či-man (Korea).
Ženy - dvouhra:
1. Čang Ning,
2. Sie Sing-fang (obě Čína),
3. Maria Juliantiová (Indon.).
Ženy - čtyřhra:
1. Jü Jang, Tu Ťing (Čína),
2. I Kjong-won, I Hjo-čung (Korea),
3. Wej I-li, Čang Ja-wen (Čína).
Smíšená čtyřhra:
1. I Hjo-čung, I Jong-te (Korea)
2. Lilijanaová, Nova Widianto (Indon.),
3. Che Chan-pin, Jang Jü (Čína).
BASEBALL
1. Korea,
2. Kuba,
3. USA.
BASKETBAL
Muži:
1. USA,
2. Španělsko,
3. Argentina.
Ženy:
1. USA,
2. Austrálie,
3. Rusko.
BOX
Muži:
Do 48 kg:
1. Cou Š'-ming (Čína),
2. Serdamba Purevdordž (Mong.),
3. Paddy Barnes (Ir.) a Yampier Hernandez (Kuba).
Do 51 kg:
1. Somdžit Džongdžohon (Thaj.),
2. Andris Laffita (Kuba),
3. Georgij Balakšin (Rus.) a Vincenzo Picardi (It.).
Do 54 kg:
1. Badar-Uugan Enkhbat (Mong.),
2. Yankiel Leon (Kuba),
3. Bruno Julie (Maur.) a Vjačeslav Gojan (Mold.).
Do 57 kg:
1. Vasil Lomačenkov (Ukr.),
2. Khedafi Djelkhir (Fr.),
3. Yakup Kilic (Tur.) a Šahin Imranov (Ázerb.).
Do 60 kg:
1. Alexej Tiščenko (Rus.),
2. Daouda Sow (Fr.),
3. Hračik Javachjan (Arm.) a Yordenis Ugas (Kuba).
Do 64 kg:
1. Félix Díaz (Dom. rep.),
2. Manus Búnjumnong (Thaj.),
3. Roniel Iglesias (Kuba) a Alexis Vastine (Fr.).
Do 69 kg:
1. Bachyt Sarsekbajev (Kaz.),
2. Carlos Banteaux (Kuba),
3. Cha Na-tchi (Čína) a Kim Čung-čo (Kor.)
Do 75 kg:
1. James Degale (Brit.),
2. Emilio Correa (Kuba),
3. Darren Sutherland (Ir.) a Vidžender Kumar (Indie).
Do 81 kg:
1. Čang Siao-pching (Čína),
2. Kenny Egan (Ir.),
3. Tony Jeffries (Brit.) a Jerkebulan Šinalijev (Kaz.).
Do 91 kg:
1. Rachim Čachkijev (Rus.),
2. Clemente Russo (It.),
3. Aosmai Costa (Kuba) a Deontay Wilder (USA).
Nad 91 kg:
1. Roberto Cammarelle (It.),
2. Čang Č'-lej (Čína),
3. Vjačeslav Glazkov (Ukr.) a David Price (Brit.).
CYKLISTIKA
Dráhová:
Muži:
Sprint - jednotlivci:
1. Chris Hoy,
2. Jason Kenny (oba Brit.),
3. Mickael Bourgain (Fr.).
Stíhací závod - jednotlivci:
1. Bradley Wiggins (Brit.),
2. Hayden Roulston (N. Zél.),
3. Steven Burke (Brit.).
Keirin:
1. Chris Hoy,
2. Ross Edgar (oba Brit.),
3. Kijofumi Nagai (Jap.).
Bodovací závod:
1. Joan Llaneras (Šp.),
2. Roger Kluge (Něm.),
3. Chris Newton (Brit.) .
Olympijský sprint:
1. Británie (Chris Hoy, Jamie Staff, Jason Kenny),
2. Francie (Kevin Sireau, Grégory Bauge, Arnaud Tournant),
3. Německo (Rene Enders, Maximilian Levy, Stefan Nimke).
Stíhací závod - družstva:
1. Velká Británie (Paul Manning, Bradley Wiggins, Ed Clancy, Geraint Thomas),
2. Dánsko (Michael Mörköv, Casper Jörgensen, Jens-Erik Madsen, Alex Rasmussen),
3. Nový Zéland (Sam Bewley, Hayden Roulston, Marc Ryan, Jesse Sergent).
Bodovací závod - dvojice:
1. Juan Esteban Curuchet, Walter Pérez (Arg.),
2. Joan Llaneras, Antonio Tauler (Šp.),
3. Michail Ignaťjev, Alexej Markov (Rus.).
Silniční:
Závod s hromadným startem:
1. Samuel Sánchez (Šp.),
2. Davide Rebellin (It.),
3. Fabian Cancellara (Švýc.)
Časovka:
1. Fabian Cancellara (Švýc.),
2. Gustav Larsson (Švéd.),
3. Levi Leipheimer (USA).
Bikros:
1. Maris Strombergs (Lot.),
2. Mike Day,
3. Donny Robinson (oba USA).
Horská kola:
1. Julien Absalon,
2. Jean-Christophe Perraud (oba Fr.),
3. Nino Schürter (Švýc.)
Ženy:
Dráhová:
Sprint - jednotlivci:
1. Victoria Pendletonová (Brit.),
2. Anna Mearesová (Austr.),
3. Kuo Šuang (Čína).
Stíhací závod - jednotlivci:
1. Rebecca Romerová,
2. Wendy Houvenaghelová (obě Brit.),
3. Lesja Kalitovská (Ukr.).
Bodovací závod:
1. Marianne Vosová (Niz.),
2. Yoanka Gonzalezová (Kuba),
3. Leire Olaberriová (Šp.).
Silniční:
Závod s hromadným startem:
1. Nicole Cookeová (Brit.),
2. Emma Johanssonová (Švéd.),
3. Tatiana Guderzová (It.).
Časovka:
1. Kristin Armstrongová (USA),
2. Emma Pooleyová (Brit.),
3. Karin Thürigová (Švýc.).
Bikros:
1. Anne-Caroline Chaussonová,
2. Laetitia Le Corguilleová (obě Fr.),
3. Jill Kintnerová (USA).
Horská kola:
1. Sabine Spitzová (Něm.),
2. Maja Wloszczowská (Pol.),
3. Irina Kalenťjevová (Rus.).
FOTBAL
Muži:
1. Argentina,
2. Nigérie,
3. Brazílie.
Ženy:
1. USA,
2. Brazílie,
3. Německo.
HÁZENÁ
Muži:
1. Francie,
2. Island,
3. Španělsko.
Ženy:
1. Norsko,
2. Rusko,
3. Korea.
JACHTING
Muži:
Laser:
1. Paul Goodison (Brit.),
2. Vasilij Žbogar (Slovin.),
3. Diego Romero (It.).
RS:X:
1. Tom Ashley (N. Zéland),
2. Julien Bontemps (Fr.),
3. Šahar Zubari (Izr.).
470:
1. Nathan Wilmot, Malcolm Page (Austr.),
2. Nick Rogers, Joe Glanfield (Brit.),
3. Nicolas Charbonnier, Olivier Bausset (Fr.).
Star:
1. Iain Percy, Andrew Simpson (Brit.),
2. Robert Scheidt, Bruno Prada (Braz.),
3. Fredrik Loof, Anders Ekström (Švéd.).
Ženy:
Laser radial:
1. Anna Tunnicliffeová (USA),
2. Gintare Volungevičiuteová (Litva),
3. Sü Li-ťia (Čína).
RS:X:
1. Jin Ťien (Čína),
2. Alessandra Sensiniová (It.),
3. Bryony Shawová (Brit.).
470:
1. Elise Rechichiová, Tessa Parkinsonová (Austr.),
2. Marcelien De Koningová, Lobke Berkhoutová (Niz.),
3. Fernanda Oliveirová, Isabel Swanová (Braz.).
Yngling:
1. Británie (Sarah Aytonová, Sarah Webbová, Pippa Wilsonová),
2. Nizozemsko (Mandy Mulderová, Annemieke Besová, Merel Witteveenová)
3. Řecko (Sofia Bekatoruová, Sofia Papadopuluová, Virginia Kravariotiová).
Open:
Finn:
1. Ben Ainslie (Brit.),
2. Zach Railey (USA),
3. Guillaume Florent (Fr.).
49er:
1. Jonas Warrer, Martin Kirketerp (Dán.),
2. Iker Martínez, Xabier Fernandez (Šp.),
3. Jan Peckolt, Hannes Peckolt (Něm.).
Tornado:
1. Fernando Echavarri, Anton Paz (Šp.),
2. Darren Bundock, Glenn Ashby (Austr.),
3. Santiago Lange, Carlos Espinola (Arg.).
JEZDECTVÍ
Všestrannost - jednotlivci:
1. Hinrich Romeike (Něm.),
2. Gina Milesová (USA),
3. Kristina Cooková (Brit.).
Parkur - jednotlivci:
1. Eric Lamaze (Kan.),
2. Rolf-Göran Bengtsson (Švéd.),
3. Beezie Maddenová (USA).
Drezura - jednotlivci:
1. Anky Van Grunsvenová (Niz.),
2. Isabell Werthová,
3. Heike Kemmerová (obě Něm.).
Všestrannost - družstva:
1. Německo (Ingrid Klimkeová, Andreas Dibowski, Frank Ostholt, Hinrich Romeike, Peter Thomsen),
2. Austrálie (Shane Roseová, Sonja Johnsonová, Lucinda Fredericksová, Clayton Fredericks, Megan Jones),
3. Velká Británie (Sharon Huntová, Daisy Dicková, William Fox-Pitt, Kristina Cooková, Mary Kingová).
Parkur - družstva:
1. USA (McIain Ward, Laura Krautová, Will Simpson, Beezie Maddenová),
2. Kanada (Mac Cone, Jill Henselwoodová, Eric Lamaze, Ian Miller),
3. Norsko (Morten Djupvik, Stein Endresen, Geir Gulliksen, Tony Andre Hansen).
Drezura - družstva:
1. Německo (Nadine Capellmannová, Isabell Werthová, Heike Kemmerová),
2. Nizozemsko (Hans Peter Minderhoud, Imke Schellekensová-Bartelsová, Anky van Grunsvenová),
3. Dánsko (Andreas Helgstrand, Anne van Olstová, Nathalie Zu Saynová-Wittgensteinová).
JUDO
Muži:
Do 60 kg:
1. Čche Min-ho (Kor.),
2. Ludwig Paischer (Rak.),
3. Ruben Houkes (Niz.) a Rišod Sobirov (Uzb.).
Do 66 kg:
1. Masato Učišiba (Jap.),
2. Benjamin Darbelet (Fr.),
3. Pak Čol-min (KLDR) a Yordanis Arencibia (Kuba).
Do 73 kg:
1. Elnur Mammadli (Ázerb.),
2. Wang Ki-čchon (Korea),
3. Rasul Boqijev (Tádžik.) a Leandro Guilheiro (Braz.).
Do 81 kg:
1. Ole Bischof (Něm.)
2. Kim Če-bum (Korea),
3. Tiago Camilo (Braz.) a Roman Gontjuk (Ukr.).
Do 90 kg:
1. Irakli Cirekidze (Gruz.),
2. Amar Banichlaf (Alž.),
3. Hišam Mesbá (Eg.) a Sergei Aschwanden (Švýc.).
Do 100 kg:
1. Tuvšinbajar Najdan (Mong.),
2. Aschat Žitkejev (Kaz.),
3. Movlut Miralijev (Ázer.) a Henk Grol (Niz.).
Nad 100 kg:
1. Satoši Išii (Jap.),
2. Abdullo Tangrijev (Uzb.),
3. Oscar Brayson (Kuba) a Teddy Riner (Fr.).
Ženy:
Do 48 kg:
1. Alina Dumitruová (Rum.),
2. Yanet Bermoyová (Kub.),
3. Rjoko Taniová (Jap.) a Paula Paretová (Arg.).
Do 52 kg:
1. Sien Tung-mej (Čína),
2. An Kum-e (KLDR),
3. Soraja Haddádová (Alž.) a Misato Nakamuraová (Jap.).
Do 57 kg:
1. Giulia Quintavalleová (It.),
2. Deborah Gravenstijnová (Niz.),
3. Ketleyn Quadrosová (Braz.) a Sü Jen (Čína).
Do 63 kg:
1. Ajumi Tanimotová (Jap.),
2. Lucie Decosseová (Fr.),
3. Elisabeth Willeboordseová (Niz.) a Won Ok-im (KLDR).
Do 70 kg:
1. Masae Uenová (Jap.),
2. Anaysi Hernandezová (Kuba),
3. Edith Boschová (Niz.) a Ronda Rouseyová (USA).
Do 78 kg:
1. Jang Siou-li (Čína),
2. Yalennis Castillová (Kuba),
3. Čong Kjong-Mi (Korea) a Stéphanie Possamaiová (Fr.).
Nad 78 kg:
1. Tchung Wen (Čína),
2. Maki Cukadaová (Jap.),
3. Lucija Polavderová (Slovin.) a Idalys Ortizová (Kuba).
LUKOSTŘELBA
Muži:
Jednotlivci:
1. Viktor Ruban (Ukr.),
2. Pak Kjong-mo (Kor.),
3. Bajr Badenov (Rus.).
Družstva:
1. Korea (Pak Kjong-mo, Im Tong-hjon, I Čang-hwan),
2. Itálie (Ilario Di Buo, Marco Galiazzo, Mauro Nespoli),
3. Čína (Ťiang Lin, Li Wen-čchüan, Süe Chaj Feng).
Ženy:
Jednotlivci:
1. Čang Ťüan Ťuan (Čína),
2. Pak Song-Hjon,
3. Jun Ok-Hi (obě Korea).
Družstva:
1. Korea (Pak Song-Hjon, Ču Hjon-čung, Jun Ok-hi),
2. Čína (Čchen Ling, Kuo Tan, Čang Ťüan Ťüan),
3. Francie (Virginie Arnoldová, Sophie Dodemontová, Berengere Schuhová).
MODERNÍ GYMNASTIKA
Víceboj - jednotlivci:
1. Jevgenija Kanajevová (Rus.),
2. Inna Žukovová (Běl.),
3. Anna Bessonovová (Ukr.).
Víceboj - družstva:
1. Rusko (Margarita Alijčuková, Anna Gavrilenková, Taťjana Gorbunovová, Jelena Posevinová, Darja Škurichinová, Natalja Zujevová),
2. Čína (Cchaj Tchung-tchung, Čchou Tchao, Lu Jüan-jang, Suej Ťien-šuang, Sun Tan, Čang Šuo)
3. Bělorusko (Olesja Babuškinová, Anastasija Ivakovová, Zinajda Luninová, Glafira Martinovičová, Xenija Sankovičová, Alina Tumilovičová).
MODERNÍ PĚTIBOJ
Muži:
1. Andrej Mojsejev (Rus.),
2. Edvinas Krungolcas,
3. Andrejus Zadněprovskis (oba Lit.).
Ženy:
1. Lena Schönebornová (Něm.),
2. Heather Fellová (Brit.),
3. Viktoria Těreščuková (Ukr.).
PLAVÁNÍ
Muži:
50 m volný způsob:
1. César Cielo (Braz.),
2. Amaury Leveaux,
3. Alain Bernard (oba Fr.).
100 m volný způsob:
1. Alain Bernard (Fr.),
2. Eamon Sullivan (Austr.),
3. Jason Lezak (USA) a César Cielo (Braz.).
200 m volný způsob:
1. Micheal Phelps (USA),
2. Pak Tae-Hwan (Korea),
3. Peter Vanderkaay (USA).
400 m volný způsob:
1. Park Tae-hwan (Korea),
2. Čang Lin (Čína),
3. Larsen Jensen (USA).
1500 m volný způsob:
1. Usáma Mellúlí (Tun.),
2. Grant Hackett (Austr.),
3. Ryan Cochrane (Kan.).
100 m prsa:
1. Kosuke Kitadžima (Jap.),
2. Alexander Oen (Nor.),
3. Hugues Duboscq (Fr.)
200 m prsa:
1. Kosuke Kitadžima (Jap.),
2. Brenton Rickard (Austr.),
3. Hugues Dubosq (Fr.).
100 znak:
1. Aaron Peirsol,
2. Matt Grevers (oba USA,
3. Arkadij Vjatčanin (Rus.) a Hayden Stoeckel (Austr.).
200 m znak:
1. Ryan Lochte,
2. Aaron Peirsol (oba USA),
3. Arkadij Vjatčanin (Rus.).
100 motýlek:
1. Michael Phelps (USA),
2. Milorad Čavič (Srb.),
3. Andrew Lauterstein (Austr.).
200 m motýlek:
1. Michael Phelps (USA),
2. László Cseh (Maď.),
3. Takeši Macuda (Jap.).
200 m polohový závod:
1. Michael Phelps (USA),
2. László Cseh (Maď.),
3. Ryan Lochte (USA).
400 m polohový závod:
1. Michael Phelps (USA),
2. László Cseh (Maď.),
3. Ryan Lochte (USA).
4x100 m volný způsob:
1. USA (Michael Phelps, Garrett Weber-Gale, Cullen Jones, Jason Lezak),
2. Francie (Amaury Leveaux, Fabien Gilot, Frederick Bousquet, Alain Bernard),
3. Austrálie (Eamon Sullivan, Andrew Lauterstein, Ashley Callus, Matt Targett).
4x200m volný způsob:
1. USA (Michael Phelps, Ryan Lochte, Ricky Berens, Peter Vanderkaay),
2. Rusko (Nikita Lobincev, Jevgenij Lagunov, Danila Izotov, Alexander Šuchorukov),
3. Austrálie (Patrick Murphy, Grant Hackett, Grant Brits, Nick Ffrost).
4x100 m polohový závod:
1. USA (Aaron Peirsol, Brendan Hansen, Michael Phelps, Jason Lezak),
2. Austrálie (Hayden Stoeckel, Brenton Rickard, Andrew Lauterstein, Eamon Sullivan),
3. Japonsko (Džuniči Mijašita, Kosuke Kitadžima, Takuro Fudžii, Hisajoši Sato).
Dálkové plavání 10 km:
1. Maarten Van der Weijden (Niz.),
2. David Davies (Brit.),
3. Thomas Lurz (Něm.).
Ženy:
50 m volný způsob:
1. Britta Steffenová (Něm.),
2. Dara Torresová (USA),
3. Cate Campbellová (Austr.).
100 m volný způsob:
1. Britta Steffenová (Něm.),
2. Lisbeth Trickettová (Austr.),
3. Natalie Coughlinová (USA).
200 volný způsob:
1. Federica Pellegriniová (It.),
2. Sara Isakovičová (Slovin.),
3. Pchang Ťia-jing (Čína).
400 m volný způsob:
1. Rebecca Adlingtonová (Brit.),
2. Katie Hoffová (USA),
3. Joanne Jacksonová (Brit.).
800 m volný způsob:
1. Rebecca Adlingtonová (Brit.),
2. Alessia Filippiová (It.),
3. Lotte Friisová (Dán.).
100 m prsa:
1. Leisel Jonesová (Austr.),
2. Rebecca Soniová (USA),
3. Mirna Jukicová (Rak.).
200 m prsa:
1. Rebecca Soniová (USA),
2. Leisel Jonesová (Austr.),
3. Sara Nordenstamová (Nor.).
100 m znak:
1. Natalie Coughlinová (USA),
2. Kirsty Coventryová (Zimb.),
3. Margaret Hoelzerová (USA).
200 m znak:
1. Kirsty Coventryová (Zimb.),
2. Margaret Hoelzerová (USA),
3. Reiko Nakamuraová (Jap.).
100 m motýlek:
1. Lisbeth Trickettová (Austr.),
2. Christine Magnusonová (USA),
3. Jessicah Schipperová (Austr.).
200 m motýlek:
1. Liou C'-ke,
2. Ťiao Liou-jang (obě Čína),
3. Jessicah Schipperová (Austr.).
200 m polohový závod:
1. Stephanie Riceová (Austr.),
2. Kirsty Coventryová (Zimb.),
3. Natalie Coughlinová (USA).
400 m polohový závod:
1. Stephanie Riceová (Austr.),
2. Kirsty Coventryová (Zimb.),
3. Katie Hoffová (USA).
4x100 m volný způsob:
1. Nizozemsko (Inge Dekkerová, Ranomi Kromowidjojová, Femke Heemskerková, Marleen Veldhuisová),
2. USA (Natalie Coughlinová, Lacey Nymeyerová, Kara Lynn Joyceová, Dara Torresová),
3. Austrálie (Cate Campbellová, Alice Millsová, Melanie Schlangerová, Lisbeth Trickettová).
4x200 m volný způsob:
1. Austrálie (Stephanie Riceová, Bronte Barrattová, Kylie Palmerová, Linda MacKenzieová),
2. Čína (Jang Jü, Ču Čchien-wej, Tchan Miao, Pchang Ťia-jing,
3. USA (Allison Schmittová, Natalie Coughlinová, Caroline Burckleová, Katie Hoffová).
4x100 m polohový závod:
1. Austrálie (Emily Seebohmová, Leisel Jonesová, Jessicah Schipperová, Lisbeth Trickettová),
2. USA (Natalie Coughlinová, Rebecca Soniová, Christine Magnusonová, Dara Torresová),
3. Čína (Čao Ťing, Sun Jie, Čou Ja-fej, Pchang Ťia-jing).
Dálkové plavání 10 km:
1. Larisa Ilčenková (Rus.),
2. Keri-Anne Payneová,
3. Cassandra Pattenová (obě Brit.).
Synchronizované plavání - dvojice:
1. Anastasia Davydovová, Anastasia Jermakovová (Rus.),
2. Andrea Fuentesová, Gemma Mengualová (Šp.),
3. Saho Haradaová, Emiko Suzukiová (Jap.).
Synchronizované plavání - družstva:
1. Rusko,
2. Španělsko,
3. Čína.
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
Muži:
1. Todd Rogers, Philip Dalhausser (USA),
2. Marcio Araujo, Fabio Luiz (Braz.),
3. Ricardo Santos, Emanuel Rego (Braz.).
Ženy:
1. Kerri Walshová, Misty Mayová-Treanorová (USA),
2. Tchien Ťia, Wang Ťie,
3. Süe Čchen, Čang Si (všechny Čína).
POZEMNÍ HOKEJ
Muži:
1. Německo,
2. Španělsko,
3. Austrálie.
Ženy:
1. Nizozemsko,
2. Čína,
3. Argentina.
RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA
Muži:
500 m K1:
1. Ken Wallace (Austr.),
2. Adam Van Koeverden (Kan.),
3. Tim Brabants (Brit.).
500 m C1:
1. Maxim Opalev (Rus.),
2. David Cal (Šp.),
3. Jurij Čeban (Ukr.).
500 m K2:
1. Saúl Craviotto, Carlos Pérez (Šp.),
2. Ronald Rauhe, Tim Wieskötter (Něm.),
3. Roman Pětrušenko, Vadim Machněv (Běl.).
500 m C2:
1. Meng Kuan-liang, Jang Wen-ťün (Čína),
2. Sergej Uljegin, Alexander Kostoglod (Rus.),
3. Christian Gille, Thomasz Wylenzek (Něm.).
1000 m K1:
1. Tim Brabants (Brit.),
2. Eirik Larsen (Nor.),
3. Ken Wallace (Austr.).
1000 m C1:
1. Attila Vajda (Maď.),
2. David Cal (Šp.),
3. Thomas Hall (Kan.).
1000 m K2:
1. Martin Hollstein, Andreas Ihle (Něm.),
2. Kim Knudsen, Rene Poulsen (Dán.),
3. Andrea Facchin, Antonio Scaduto (It.).
1000 m C2:
1. Andrej Bogdanovič, Alexandr Bogdanovič (Běl.),
2. Christian Gille, Thomasz Wylenzek (Něm.),
3. György Kozmann, Tamás Kiss (Maď.).
1000 m K4:
1. Bělorusko (Roman Petrušenko, Alexej Abalmasov, Artur Litvinčuk, Vadim Machněv),
2. Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr),
3. Německo (Lutz Altepost, Norman Brockl, Torsten Eckbrett, Bjorn Goldschmidt).
Ženy:
500 m K1:
1. Inna Osipenková-Radomská (Ukr.),
2. Josefa Idemová (It.),
3. Katrin Wagnerová-Augustinová (Něm.).
500 m K2:
1. Katalin Kovácsová, Natasa Janicová (Maď.),
2. Beata Mikolajczyková, Aneta Konieczná (Pol.),
3. Marie Delattreová, Anne-Laure Viardová (Fr.).
500 m K4:
1. Německo (Fanny Fischerová, Nicole Reinhardtová, Katrin Wagnerová-Augustinová, Conny Wassmuthová),
2. Maďarsko (Katalin Kovácsová, Gabriella Szabóová, Danuta Kozáková, Nataša Janicová),
3. Austrálie (Lisa Oldenhofová, Hannah Davisová, Chantal Meeková, Lyndsie Fogartyová).
SKOKY DO VODY
Muži:
3 m prkno - jednotlivci:
1. Che Čchung (Čína),
2. Alexandre Despatie (Kan.),
3. Čchin Kchaj (Čína).
3 m prkno synchro:
1. Wang Feng, Čchin Kchaj (Čína),
2. Dmitrij Sautin, Jurij Kunakov (Rus.),
3. Ilja Kvaša, Olexij Prygorov (Ukr.).
10 m věž - jednotlivci:
1. Matthew Mitcham (Austr.),
2. Čou Lu-sin (Čína),
3. Gleb Galperin (Rus.).
10 m věž synchro:
1. Lin Jüe, Chuo Liang (Čína),
2. Patrick Hausding, Sascha Klein (Něm.),
3. Gleb Galperin, Dmitrij Dobroskok (Rus.).
Ženy:
3 m prkno - jednotlivci:
1. Kuo Ťing-ťing (Čína),
2. Julia Pachalinová (Ukr.),
3. Wu Min-sia (Čína).
10 m věž - jednotlivci:
1. Čchen Žuo-lin (Čína),
2. Emilie Heymansová (Kan.),
3. Wang Sin (Čína).
3 m prkno synchro:
1. Kuo Ťing-ťing, Wu Min-sia (Čína),
2. Julia Pachalinová, Anastasia Pozdnjakovová (Rus.),
3. Ditte Kotzianová, Heike Fischerová (Něm.).
10 m věž synchro:
1. Wang Sin, Čchen Žuo-lin (Čína),
2. Briony Coleová, Melissa Wuová (Austr.),
3. Paola Espinosová, Tatiana Ortizová (Mex.).
SOFTBAL
1. Japonsko,
2. USA,
3. Austrálie.
SPORTOVNÍ GYMNASTIKA
Muži:
Víceboj - jednotlivci:
1. Jang Wej (Čína),
2. Kohei Učimura (Jap.),
3. Benoit Caranobe (Fr.).
Hrazda:
1. Cou Kchaj (Čína),
2. Jonathan Horton (USA),
3. Fabian Hambüchen (Něm.).
Kruhy:
1. Čchen I-ping,
2. Jang Wej (oba Čína),
3. Olexandr Vorobjov (Ukr.).
Přeskok:
1. Leszek Blanik (Pol.),
2. Thomas Bouhail (Fr.),
3. Anton Golocuckov (Rus.).
Bradla:
1. Li Siao-pcheng (Čína),
2. Ju Won-čchul (Korea),
3. Anton Fokin (Uzb.).
Kůň našíř:
1. Siao Čchin (Čína),
2. Filip Ude (Chorv.),
3. Louis Smith (Brit.).
Prostná:
1. Cou Kchaj (Čína),
2. Gervasio Deferr (Šp.),
3. Anton Golocuckov (Rus.).
Víceboj - družstva:
1. Čína (Jang Wej, Čchen I-ping, Cou Kchaj, Li Siao-pcheng, Siao Čchin, Chuang Sü),
2. Japonsko (Takehiro Kašima, Koki Sakamoto, Kohei Učimura, Makoto Okiguči, Hirojuki Tomita, Takuja Nakase),
3. USA (Joey Hagerty, Jonathan Horton, Justin Spring, Alexander Artemev, Kai Wen Tan, Raj Bhavsar).
Skoky na trampolíně:
1. Lu Čchun-lung (Čína),
2. Jason Burnett (Kan.),
3. Tung Tung (Čína).
Ženy
Víceboj - jednotlivci:
1. Nastia Liukinová (USA),
2. Shawn Johnsonová (obě USA),
3. Jang I-lin (Čína).
Přeskok:
1. Hong Un-čong (KLDR),
2. Oxana Čusovitinová (Něm.),
3. Čcheng Fej (Čína).
Bradla:
1. Che Kche-sin (Čína),
2. Nastia Liukinová (USA),
3. Jang I-lin (Čína).
Kladina:
1. Shawn Johnsonová,
2. Nastia Liukinová (obě USA),
3. Čcheng Fej (Čína).
Prostná:
1. Sandra Izbasaová (Rum.),
2. Shawn Johnsonová,
3. Nastia Liukinová (obě USA).
Víceboj - družstva:
1. Čína (Jang I-lin, Čcheng Fej, Ťiang Jü-jüan, Teng Lin-lin, Che Kche-sin, Li Šan-šan),
2. USA (Shawn Johnsonová, Nastia Liukinová, Bridget Sloanová, Alicia Sacramoneová, Samantha Peszeková, Chellsie Memmelová),
3. Rumunsko (Steliana Nistorová, Sandra Izbasaová, Anamaria Tamirjanová, Andrea Grigoreová, Gabriela Dragoiová, Andrea Acatrineiová).
Skoky na trampolíně:
1. Che Wen-na (Čína),
2. Karen Cockburnová (Kan.),
3. Jekatěrina Čilková (Uzb.).
SPORTOVNÍ STŘELBA
Muži:
Vzduchová puška:
1. Abhinav Bindra (Indie),
2. Ču Čchü-nan (Čína),
3. Henri Häkkinen (Fin.).
Vzduchová pistole:
1. Pchang Wej (Čína),
2. Čin Čong-o (Korea),
3. Jason Turner (USA).
Libovolná pistole:
1. Čin Čong-o (Korea),
2. Tchan Cun-liang (Čína),
3. Vladimir Isakov (Rus.).
Libovolná malorážka vleže:
1. Artur Ajvazjan (Ukr.),
2. Matthew Emmons (USA),
3. Warren Potent (Austr.).
Libovolná malorážka 3x40 ran:
1. Čchiou Ťian (Čína),
2. Jurij Suchorukov (Ukr.),
3. Rajmond Debevec (Slovin.).
Rychlopalná pistole:
1. Olexandr Petriv (Ukr.),
2. Ralf Schumann,
3. Christian Reitz (oba Něm.).
Trap:
1. David Kostelecký (ČR),
2. Giovanni Pellielo (It.),
3. Alexej Alipov (Rus.).
Dvojitý trap:
1. Walton Eller (USA),
2. Francesco d'Aniello (It.),
3. Chu Pin-jüan (Čína).
Skeet:
1. Vincent Hancock (USA),
2. Tore Brovold (Nor.),
3. Anthony Terras (Fr.).
Ženy:
Vzduchová puška:
1. Kateřina Emmons (ČR),
2. Ljubov Galkinová (Rus.),
3. Snježana Pejčičová (Chorv.).
Vzduchová pistole:
1. Kuo Wen-ťün (Čína),
2. Natalja Paděrinová (Rus.),
3. Nino Salukvadzeová (Gruz.).
Sportovní pistole:
1. Čchen Jing (Čína),
2. Gundegmaa Otryadová (Mong.),
3. Munkhbayar Dorjsurenová (Něm.).
Sportovní malorážka 3x20 ran:
1. Tu Li (Čína),
2. Kateřina Emmons (ČR),
3. Eglis Cruzová (Kuba).
Trap:
1. Satu Mäkeläová-Nummelaová (Fin.),
2. Zuzana Štefečeková (SR),
3. Corey Cogdellová (USA).
Skeet:
1. Chiara Cainerová (It.),
2. Kimberly Rhodeová (USA),
3. Christine Brinkerová (Něm.).
STOLNÍ TENIS
Muži:
Dvouhra :
1. Ma Lin,
2. Wang Chao,
3. Wang Li-čchin (všichni Čína).
Družstva:
1. Čína (Wang Chao, Ma Lin, Wang Li-čchin),
2. Německo (Dimitrij Ovtcharov, Timo Boll, Christian Süss),
3. Korea (O Sang-un, Rjo Sung-min, Jun Če-jong).
Ženy:
Dvouhra:
1. Čang I-ning,
2. Wang Nan,
3. Kuo Jüe (všechny Čína).
Družstva:
1. Čína (Wang Nan, Čang I-ning, Kuo Jüe),
2. Singapur (Feng Tchien-wej, Li Ťia-wej, Wang Jüe-ku),
3. Korea (Kim Kjong-a, Tang Je-so, Pak Mi-jong).
ŠERM
Muži:
Kord - jednotlivci:
1. Matteo Tagliariol (It.),
2. Fabrice Jeannet (Fr.),
3. Luis Abajo (Šp.).
Šavle - jednotlivci:
1. Čung Man (Čína)
2. Nicolas Lopez (Fr.),
3. Mihai Covaliu (Rum.).
Fleret - jednotlivci:
1. Benjamin Kleibrink (Něm.)
2. Juki Ota (Jap.,
3. Salvatore Sanzo (It.).
Kord - družstva:
1. Francie (Fabrice Jeannet, Jerome Jeannet, Ulrich Robeiri),
2. Polsko (Robert Andrzejuk, Tomasz Motyka, Adam Wiercioch, Radoslaw Zawrotniak),
3. Itálie (Stefano Carozzo, Diego Confalonieri, Alfredo Rota, Matte Tagliariol).
Šavle - družstva:
1. Francie (Nicolas Lopez, Vincent Anstett, Boris Sanson, Julien Pillet),
2. USA (Tim Morehouse, Jason Rogers, Keeth Smart, James Williams),
3. Itálie (Aldo Montano, Diego Occhiuzi, Giampiero Pastore, Luigi Tarantino).
Ženy:
Kord - jednotlivci:
1. Britta Heidemannová (Něm.),
2. Ana Maria Branzaová (Rum.),
3. Ildiko Minczaová-Nebaldová (Maď.).
Šavle - jednotlivci:
1. Muriel Zagunisová,
2. Sada Jacobsonová,
3. Rebecca Wardová (všechny USA)
Fleret - jednotlivci:
1. Valentina Vezzaliová (It.)
2. Nam Hjon-he (Korea),
3. Margherita Granbassiová (It.).
Šavle družstva:
1. Ukrajina (Olga Charlanová, Olena Chomrovová, Halyna Pundyková, Olga Žovnirová),
2. Čína (Ni Chung, Tchan Süe, Chuang Chaj-jang, Pao Jing-jing),
3. USA (Sada Jacobsonová, Muriel Zagunisová, Rebecca Wardová).
Fleret - družstva:
1. Rusko (Viktoria Nikičinová, Světlana Bojková, Jevgenija Lamonovová, Ajda Šanajevová),
2. USA (Emily Crossová, Erinn Smartová, Hanna Thompsonová),
3. Itálie (Margherita Granbassiová, Ilaria Salvatoriová, Giovanna Trillinová, Valentina Vezzaliová).
TAEKWONDO
Muži:
Do 58 kg:
1. Guillermo Pérez (Mex.),
2. Yulis Mercedes (Dom. rep.),
3. Čchu Mu-jen (Tchaj-wan) a Rohulláh Nikpai (Afghán.).
Do 68 kg:
1. Son Te-čin (Korea),
2. Mark Lopez (USA),
3. Tazegul Servet (Tur.) a Sung Yu-Chi (Tchaj-wan).
Do 80 kg:
1. Hádí Saeí (Írán),
2. Mauro Sarmiento (It.),
3. Steven Lopez (USA) a Ču Kuo (Čína).
Nad 80 kg:
1. Ča Tong-min (Kor.),
2. Alexandros Nikolaidis (Řec.),
3. Arman Čilamnov (Kaz.) a Chika Chukwumerije (Nig.).
Ženy:
Do 49 kg:
1. Wu Ťing-jü (Čína),
2. Butrí Puedpongová (Thajsko),
3. Daynellis Montejová (Kuba) a Dalia Contrerasová-Riverová (Ven.).
Do 57 kg:
1. Im So-čong (Korea),
2. Azize Tanrikuluová (Tur.),
3. Diana Lopezová (USA) a Martina Zubčičová (Chorv.).
Do 67 kg:
1. Hwang Kjong-son (Kor.),
2. Karine Segerieová (Kan.),
3. Gwladys Epangueová (Fr.) a Sandra Šaričová (Chorv.).
Nad 67 kg:
1. Maria Espinozová (Mex.),
2. Nina Solheimová (Nor.),
3. Natalia Falavignaová (Braz.) a Sarah Stevensonová (Brit.).
TENIS
Muži - dvouhra:
1. Rafael Nadal (Šp.),
2. Fernando Gonzalez (Chile),
3. Novak Djokovič (Srb.).
Muži - čtyřhra:
1. Roger Federer, Stanislas Wawrinka (Švýc.),
2. Simon Aspelin, Thomas Johansson (Švéd.),
3. Bob Bryan, Mike Bryan (USA).
Ženy - dvouhra:
1. Jelena Dementěvová,
2. Dinara Safinová,
3. Věra Zvonarevová (všechny Rus.).
Ženy - čtyřhra:
1. Venus Williamsová, Serena Williamsová (USA),
2. Anabel Medinaová-Garriguesová, Virginia Ruanová-Pascualová (Šp.),
3. Čeng Ťie, Jen C' (Čína).
TRIATLON
Muži:
1. Jan Frodeno (Něm.),
2. Simon Whitfield (Kan.),
3. Bevan Docherty (N. Zél.).
Ženy:
1. Emma Snowsillová (Austr.),
2. Vanessa Fernandesová (Portug.),
3. Emma Moffattová (Austr.).
VESLOVÁNÍ
Muži:
Skif:
1. Olaf Tufte (Nor.),
2. Ondřej Synek (ČR),
3. Mahe Drysdale (N. Zél.).
Dvojskif:
1. David Crawshay, Scott Brennan (Austr.),
2. Tonu Endrekson, Juri Jaanson (Est.),
3. Matthew Wells, Stephen Rowbotham (Brit.).
Dvojskif lehkých vah:
1. Zac Purchase, Mark Hunter (Brit.),
2. Dimitrios Mugios, Vasileios Polymeros (Řec.),
3. Mads Rasmussen, Rasmus Quist (Dán.).
Dvojka bez kormidelníka:
1. Drew Ginn, Duncan Free (Austr.),
2. David Calder, Scott Frandsen (Kan.),
3. Nathan Twaddle, George Bridgewater (N. Zél.).
Čtyřka bez kormidelníka:
1. Velká Británie (Tom James, Steve Williams, Pete Reed, Andrew Triggs Hodge),
2. Austrálie (Matt Ryan, James Marburg, Cameron McKenzie-McHarg, Francis Hegerty),
3. Francie (Julien Despres, Benjamin Rondeau, Germain Chardin, Dorian Mortelette).
Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah:
1. Dánsko (Thomas Ebert, Morten Jörgensen, Mads Andersen, Eskild Ebbesen),
2. Polsko (Lukasz Pawlowski, Bartlomiej Pawelczak, Milosz Bernatajtys, Pawel Randa),
3. Kanada (Iain Brambell, Jon Beare, Mike Lewis, Liam Parsons).
Párová čtyřka:
1. Polsko (Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michal Jelinski, Adam Korol),
2. Itálie (Luca Agamennoni, Simone Venier, Rossano Galtarossa, Simone Raineri),
3. Francie (Jonathan Coeffic, Pierre-Jean Peltier, Julien Bahain, Cédric Berrest).
Osma:
1. Kanada (Kevin Light, Ben Rutledge, Andrew Byrnes, Jake Wetzel, Malcolm Howard, Dominic Seiterle, Adam Kreek, Kyle Hamilton, Brian Price),
2. Velká Británie (Alex Partridge, Tom Stallard, Tom Lucy, Richard Egington, Josh West, Alastair Heathcote, Matt Langridge, Colin Smith, Acer Nethercott),
3. USA (Beau Hoopman, Matt Schnobrich, Micah Boyd, Wyatt Allen, Daniel Walsh, Steven Coppola, Josh Inman, Bryan Volpenhein, Marcus Mc Elhenney).
Ženy:
Skif:
1. Rumjana Nejkovová (Bulh.),
2. Michelle Gueretteová (USA),
3. Jekatěrina Karstenová (Běl.).
Dvojskif:
1. Georgina Eversová-Swindellová, Caroline Eversová-Swindellová (N. Zél.),
2. Annekatrin Thieleová, Christiane Huthová (Něm.),
3. Elise Lavericková, Anna Bebingtonová (Brit.).
Dvojskif lehkých vah:
1. Kirsten Van der Kolková, Marit Van Eupenová (Niz.),
2. Sanna Stenová, Minna Nieminenová (Fin.),
3. Melanie Koková, Tracy Cameronová (Kan.).
Dvojka bez kormidelníka:
1. Georgeta Andrunacheová, Viorica Susanuová (Rum.),
2. Wu Jou, Kao Jü-lan (Čína),
3. Julija Bičiková, Natalija Helachová (Běl.).
Párová čtyřka:
1. Čína (Tchang Pin, Ťin C'-wej, Si Aj-chua, Čang Jang-jang),
2. Velká Británie (Annie Vernonová, Debbie Floodová, Frances Houghtonová, Katerine Graingerová),
3. Německo (Britta Oppeltová, Manuela Lutzeová, Kathrin Boronová, Stephanie Schillerová).
Osma:
1. USA (Erin Cafarová, Lindsay Shoopová, Anna Goodaleová, Elle Loganová, Anne Cumminsová, Susan Franciaová, Caroline Lindová, Caryn Daviesová, Mary Whippleová),
2. Nizozemsko (Femke Dekkerová, Marlies Smuldersová, Nienke Kingmaová, Roline Repelaerová van Drielová, Annemarieke Van Rumptová, Helen Tangerová, Sarah Siegelaarová, Annemiek De Haanová, Ester Workelová),
3. Rumunsko (Constanta Burcicaová, Viorica Susanuová, Rodica Serbanová, Eniko Barabasová, Simona Musatová, Ioana Papucová, Georgeta Andrunacheová, Doina Ignatová, Elena Georgescuová).
VODNÍ PÓLO
Muži:
1. Maďarsko,
2. USA,
3. Srbsko.
Ženy:
1. Nizozemsko,
2. USA,
3. Austrálie.
VODNÍ SLALOM
Muži:
C1:
1. Michal Martikán (SR),
2. David Florence (Brit.),
3. Robin Bell (Austr.).
C2:
1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR),
2. Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (ČR),
3. Michail Kuzněcov, Dmitrij Larionov (Rus.).
K1:
1. Alexander Grimm (Něm.),
2. Fabien Lefevre (Fr.),
3. Benjamin Boukpeti (Togo).
Ženy:
K1:
1. Elena Kaliská (SR),
2. Jacqueline Lawrenceová (Austr.),
3. Violetta Oblingerová-Petersová (Rak.).
VOLEJBAL
Muži:
1. USA,
2. Brazílie,
3. Rusko.
Ženy:
1. Brazílie,
2. USA,
3. Čína.
VZPÍRÁNÍ
Muži:
Do 56 kg:
1. Lung Čching-čchüan (Čína),
2. Anh Tuan Hoang (Viet.),
3. Eko Irawan (Indon.).
Do 62 kg:
1. Čang Siang-siang (Čína),
2. Diego Salazar (Kol.),
3. Triyatno (Indon.).
Do 69 kg:
1. Liao Chuej (Čína),
2. Vencelas Dabaya (Fr.),
3. Tigran Martirosjan (Arm.).
Do 77 kg:
1. Sa Če-hjok (Korea),
2. Li Chung-li (Čína),
3. Gevorg Davtjan (Armén.).
Do 85 kg:
1. Lu Jung (Čína),
2. Andrej Rybakov (Běl.),
3. Tigran Martirosjan (Arm.).
Do 94 kg:
1. Ilja Ilin (Kaz.),
2. Szymon Kolecki (Pol.),
3. Chadžimurat Akkajev (Rus.).
Do 105 kg:
1. Andrej Aramnov (Běl.),
2. Dmitrij Klokov,
3. Dmitrij Lapikov (oba Rus.).
Nad 105 kg:
1. Matthias Steiner (Něm.),
2. Jevgenij Čigišev (Rus.),
3. Viktors Ščerbatihs (Lot.).
Ženy:
Do 48 kg:
1. Čchen Sie-sia (Čína),
2. Sibel Özkanová (Tur.),
3. Čchen Wej-ling (Tchaj-wan).
Do 53 kg:
1. Prapavadí Džarenrattanatarakúnová (Thaj.),
2. Jun Čin-he (Korea),
3. Nastasja Novikovová (Běl.).
Do 58 kg:
1. Čchen Jen-čching (Čína),
2. Marina Šainovová (Rus.),
3. O Čong-e (KLDR).
Do 63 kg:
1. Pak Hjon Sok (KLDR),
2. Irina Někrasovová (Kaz.),
3. Lu Ying-Chi (Tchaj-wan).
Do 69 kg:
1. Liou Čchun-chung (Čína),
2. Oxana Slivenková (Rus.),
3. Natalja Davidovová (Ukr.).
Do 75 kg:
1. Cchao Lej (Čína),
2. Alla Važeninová (Kaz.),
3. Naděžda Jevstjuchinová (Rus.).
Nad 75 kg:
1. Čang Mi-ran (Kor.),
2. Olha Korobková (Ukr.),
3. Marija Grabovecká (Kaz.).
ZÁPAS
Muži:
Řeckořímský styl:
Do 55 kg:
1. Nazyr Mankijev (Rus.),
2. Rovšan Bajramov (Ázerb.),
3. Roman Amojan (Arm.) a Pak Un-čchul (Korea).
Do 60 kg:
1. Islam Albijev (Rus.),
2. Vitalij Rahimov (Ázerb.),
3. Nurbakyt Tengizbajev (Kaz.) a Ruslan Ťumenbajev (Kyrg.).
Do 66 kg:
1. Steeve Guenot (Fr.),
2. Kanatbek Begalijev (Kyrg.),
3. Michail Sjemjonov (Běl.) a Armen Vardanjan (Ukr.).
Do 74 kg:
1. Manučar Kvirkelija (Gruz.),
2. Čchang Jung-siang (Čína),
3. Christophe Guenot (Fr.) a Javor Janakiev (Bul.).
Do 84 kg:
1. Andrea Minguzzi (It.),
2. Zoltán Fodor (Maď.),
3. Avluca Nazmi (Tur.).
Do 96 kg:
1. Aslanbek Chuštov (Rus.),
2. Mirko Englich (Něm.),
3. Adam Wheeler (USA) a Aset Mambetov (Kaz.).
Do 120 kg:
1. Mijain Lopez (Kuba),
2. Chasan Barojev (Rus.),
3. Mindaugas Mizgaitis (Lit.) a Jurij Patrikejev (Arm.).
Volný styl:
Do 55 kg:
1. Henry Cejudo (USA),
2. Tomohiro Macunaga (Jap.),
3. Radoslav Velikov (Bul.) a Besik Kuduchov (Rus.).
Do 60 kg:
1. Mavlet Batirov (Rus.),
2. Vasil Fedoryšin (Ukr.),
3. Keniči Jumoto (Jap.) a Saíd Mohammadí (Írán).
Do 66 kg:
1. Sahin Ramazan (Tur.),
2. Andrij Stadnik (Ukr.),
3. Sušil Kumar (Indie) a Otar Tušišvili (Gruz.).
Do 74 kg:
1. Buvajdsa Sajtijev (Rus.),
2. Soslan Tigijev (Uzb.),
3. Murad Gajdarov (Běl.) a Kiril Terziev (Bul.).
Do 84 kg:
1. Revaz Mindorašvili (Gruz.),
2. Jusup Abdusalomov (Tádž.),
3. Georgij Ketojev (Rus.) a Taras Danko (Ukr.).
Do 96 kg:
1. Širvani Muradov (Rus.),
2. Tajmuraz Tižijev (Kaz.),
3. Georgi Gogšelidze (Gruz.) a Chetag Gazjumov (Ázerb.).
Do 120 kg:
1. Artur Tajmazov (Uzb.),
2. Bachtar Achmedov (Rus.),
3. David Musužbes (SR) a Marid Mutalimov (Kaz.).
Ženy:
Volný styl:
Do 48 kg:
1. Carol Huynhová (Kan.),
2. Čiharu Ičová (Jap.),
3. Marija Stadniková (Ázerb.) a Irini Merleniová (Ukr.).
Do 55 kg:
1. Saori Jošidaová (Jap.),
2. Sü Li (Čína),
3. Tonya Verbeeková (Kan.) a Jackeline Renteriová (Kol.).
Do 63 kg:
1. Kaori Ičová (Jap.),
2. Alena Kartašovová (Rus.),
3. Randi Millerová (USA) a Jelena Šaliginová (Kaz.).
Do 72 kg:
1. Wang Ťiao (Čína),
2. Stanka Zlatevová (Bul.),
3. Agnieszka Wieszczeková (Pol.) a Kjoko Hamagučiová (Jap.).

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Výsledky

Filtr článků - Výsledky

V této sekci nejsou žádné další články.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..