Valoušek vyhrál sprintrallye ve Vsetíně a má titul

22. října 2011 17:44 - VSETÍN

Pavel Valoušek se stal domácím šampionem ve sprintrallye. Dvaatřicetiletý pilot vyhrál Rallye Vsetín a k loňskému triumfu ve "velkém" mistrovství ČR přidal titul v seriálu jednodenních soutěží.

 

Škoda Delimax Team

Se spolujezdcem Zdeňkem Hrůzou ve Škodě Fabia WRC zvítězili ve Vsetíně s náskokem 6,4 sekundy před Václavem Pechem, který podruhé zasáhl do seriálu s vozem Mini John Cooper Works S2000.

Pech ovládl začátek soutěže a z prvních pěti rychlostních zkoušek vyhrál čtyři. Pouze druhý test se stal kořistí Poláka Gregorze Grzyba v peugeotu. Valouškovi stačilo k titulu dojet na druhém místě a tomu podřídil taktiku. V úvodu neriskoval a kontroloval situaci, po polovině soutěže se už ale dostal na druhé místo se ztrátou 3,1 sekundy na Pecha. Ve zbývajících třech rychlostních zkouškách pak už Valoušek nenašel přemožitele.

"Drželi jsme si své tempo, snažili se jet bez chyb a v pohodě. Neměli jsme žádné vážnější problémy, vyšel nám dokonale závěr," uvedl Valoušek. Letos si připsal čtvrté vítězství, k tomu byl druhý minule v Jeseníkách. První dvě sprintrallye v sezony nedokončil kvůli technickým závadám a v Horácké rallye vinou zranění nestartoval.

Z boje o druhé místo mezi trojicí Jan Sýkora, Jan Odložilík a Miroslav Jakeš vyšel vítězně Odložilík, který ve Vsetíně doplnil Valouška s Pechem na stupních pro trio nejlepších. Z druhého místa na konečné čtvrté za Jakeše se propadl Sýkora, a to i kvůli technické závadě v páté rychlostní zkoušce, kdy jeho mitsubishi jelo pouze na tři válce, navíc jednou skončil mimo trať.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.