Rubriky:

Formule 1

Živě

Premiéra F1 v ulicích Miami příští rok nebude

23. července 2018 19:36 - Miami

Závod formule 1 se v ulicích Miami na Floridě pojede nejdříve v roce 2020. Komerční ředitel F1 Sean Bratches uvedl, že jednání o výběru optimální trasy jsou složitá a původně plánovaná premiéra se v příštím roce určitě neuskuteční.

 

Ralph Orlowski, Reuters

Zároveň potvrdil, že vedení seriálu má zájem závod v Miami uspořádat jako čtvrtou Velkou cenu v Severní Americe po Austinu v Texasu, Mexiku a Montrealu. Projekt má i velkou podporu města, starosta Francis Suarez už v květnu představil profil okruhu, na němž by monoposty projížděly přístavem a přes dva mosty.

Odklad potěšil pořadatele Velké ceny Německa, která by v případě přijetí Miami pravděpodobně vypadla z kalendáře. Okruh v Hockenheimu zatím nemá na novou sezónu smlouvu a není vyloučeno, že se na něm v neděli jel závod seriálu MS naposledy.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.