Světový šampion je z nového vozu unešený. Všechno šlo hladce, říká po prvním dnu testování

19. února 2019 09:31 - Barcelona/Praha

Sezona formule 1 se nezadržitelně blíží. V pondělí na okruhu v Barceloně začaly předsezonní testy. Nejrychlejší čas zajel Sebastian Vettel z Ferrari, který zároveň odjel za všech zúčastněných nejvíce kol. „Bylo to téměř dokonalé,“ pochvaloval si Vettel, čtyřnásobný světový šampion.

 

Profimedia.cz

Kdo vyhraje letošní světový šampionát ve formuli 1, na to v předsezonních testech odpověď rozhodně nenajdeme, mohou ale hodně naznačit, jak na tom týmy jsou. Nejlepší dojem z prvního dne testování na okruhu v Barceloně rozhodně zanechalo Ferrari. Sebastian Vettel nejenže na trati zajel nejrychlejší čas, ale také odjel sto šedesát devět kol, nejvíce ze všech zúčastněných.

„Bylo to neuvěřitelné,“ prohlásil Vettel na webu BBC. „V lepší den jsme ani nemohli doufat. Auto fungovalo opravdu dobře, neměli jsme žádné problémy, které by nás zpomalovaly. Na vůz jsem si vůbec nemusel zvykat, všechno šlo hladce," pochvaloval si německý jezdec. „Dokončili jsme program tak, jak jsme chtěli."

„Samozřejmě, že vím, že šlo teprve o první den testování. Klobouk dolů ale před všemi v továrně. To, jak se vypořádali s novými pravidly, je opravdu skvělé. Všechno je na novém voze mnohem lepší. Myslím si, že jsme velice dobře připraveni. Byl to téměř perfektní den,“ hlásil šťastný Vettel.

Výkony Ferrari budily pozornost samozřejmě i u konkurence. Šéf Mercedesu, největšího soupeře Ferrari, prohlásil, že auto italské stáje vypadá opravdu velmi silně. „Na první pohled je zřejmé, že je jejich monopost výborně vyvážený. Měli velmi rychlý čas. Ferrari bylo extrémně silné,“ uznal Toto Wolff.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.