Živě

Odborný poradce Red Bullu už mluví o titulu, šéf týmu jeho slova musí krotit

20. března 2019 12:38 - Melbourne/Praha

Sice je za námi teprve první závod světového šampionátu formule 1, Helmut Marko už však vidí Red Bull v boji o titul. Odborný poradce týmu si pochvaluje spolupráci s novým dodavatelem motorů Hondou. Z třetího místa Maxe Verstappena v nedělní Velké ceně Austrálie je unešený a věří, že začne i vítězit.

 

Stringer, Reuters

Očekávaný souboj mezi Mercedesem a Ferrari se v nedělní Velké ceně Austrálie nekonal. Jezdci Mercedesu sice se svými vozy ovládli závod, avšak Ferrari skončilo pod stupni vítězů. Třetí příčku totiž vybojoval Max Verstappen z Red Bullu, který má od letošní sezony nového dodavatele motorů, Hondu.

Helmut Marko, poradce Red Bullu, byl z výsledku unešený a rázem začal mluvit už i o titulu. „Max začal sezonu velice dobře. Takto se vyhrávají tituly, získáváním nejlepších výsledků a bodů,“ prohlásil Marko na webu express.co.uk. „Odstup od Mercedesu zůstal v přijatelných mezích. Na Ferrari za sebou už nehledíme.“

„Od prvních tréninkových kol jsme neměli žádné problémy s motorem. Ani během závodu jsme nedostali žádné varování týkající se pohonné jednotky. Vše od spotřeby paliva přes výkon, baterie a další věci bylo v pořádku,“ pochvaloval si s tím, že budou chtít víc než třetí místa.

„Pro nás je laťkou první místo. Těšíme se. S naším vozem budeme moci bojovat o titul,“ dodal Marko. Jeho ohromné nadšení krotil šéf týmu Christian Horner. I jemu výsledek udělal radost, avšak uvědomuje si, že jde teprve o první závod sezony. „Jsme hrdí na Hondu, co dokázala. Povedlo se nám stáhnout odstup na Ferrari a Mercedes. Myslím, že je ale stále velmi brzy na mluvení ohledně boje o titul,“ uvedl Horner.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.