Hamilton má vždy slabší období. Bývalý světový šampion doufá, že letos ukořistí titul Bottas

23. března 2019 15:54 - Praha

Lewise Hamiltona během své kariéry příliš rád neměl. Jeho vztah k němu se nezměnil ani poté, co z formule 1 odešel. Nico Rosberg se netají tím, že svému bývalému kolegovi z Mercedesu nefandí, a že doufá, že letos mu titul vyfoukne někdo jiný. Třeba Valtteri Bottas. „Bottas je v bojovém režimu, může se stát mistrem světa,“ prohlásil bývalý světový šampion.

 

Profimedia.cz

Když v neděli projel cílem Velké ceny Austrálie jako první Valtteri Bottas, udělalo to radost nejen jeho fanouškům, ale také bývalému jezdci formule 1, Nico Rosbergovi. Mistr světa z roku 2016, který krátce po získání titulu ukončil kariéru, totiž rád vidí na nejvyšším stupni někoho jiného než Lewise Hamiltona.

S pětinásobným světovým šampionem se zrovna nemusí, jejich vztah byl na bodu mrazu, už když spolu jezdili za Mercedes a nezlepšil se ani trochu po Rosbergově odchodu do důchodu. Není tedy překvapivé, že Rosberg rád vyjadřuje veřejně podporu jiným jezdcům. „Bottas je letos v bojovém režimu,“ prohlásil Rosberg na webu f1i.com.

Rosberg: Valtteri udrží pozitivní mentalitu

„Problém pro Valtteriho může být v tom, že Lewis je vždy velice silný v kvalifikaci. To pro něj bude největší překážkou. Je tu ale možnost, že uvidíme skutečný souboj. Myslím si, že pokud Valtteri dokáže udržet svou pozitivní mentalitu, může se stát mistrem světa, protože Lewis má vždy svá slabší období,“ vysvětloval Rosberg.

Valtteri Bottas si ještě před startem sezony pochvaloval, jak si během pauzy odpočinul při věcech, které dělal, že nabral mnoho psychických sil, a že doufá, že bude všechny porážet. V úvodním závodu šampionátu se mu to podařilo, jak si povede dál, na to si budeme muset počkat do příštího víkendu, kdy se pojede v Bahrajnu.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.