Živě

Je to tady! Mick Schumacher bude příští týden testovat pro Ferrari

26. března 2019 11:29 - Řím

Mick Schumacher půjde ve šlépějích svého otce Michaela rychleji, než se původně očekávalo. Syn sedminásobného mistra světa příští týden při testech absolvuje první kilometry za volantem monopostu formule 1 Ferrari.

 

Profimedia.cz

Dvacetiletý Schumacher bude s vozem SF90 příští úterý testovat v Sáchiru po víkendové Velké ceně Bahrajnu. O den později bude za volantem monopostu Alfa Romeo, jemuž Ferrari dodává motory.

"Jsem samozřejmě více než nadšený a rád bych Ferrari za tuto možnost poděkoval. Jsem si jistý, že to bude skvělá zkušenost," uvedl Schumacher junior, jenž je od letoška členem jezdecké akademie Ferrari. Ještě před testy ho v Sáchiru čeká debut ve formuli 2 v týmu Prema. "Chci se stoprocentně soustředit na závodní víkend," dodal mladý jezdec, který loni vyhrál mistrovství Evropy formule 3.

Charles Leclerc s ferrari při testech.

Albert Gea, Reuters

Schumacherovi k brzkému povolání k týmu F1 pomohla také přísná pravidla: ve dvou z celkově čtyř testovacích dnů v sezoně musejí týmy nasadit mladého jezdce, který má na kontě méně než dva starty ve formuli 1.

Legendární Michael Schumacher jezdil za Ferrari v letech 1996-2006 a v rudých barvách získal pět ze svých rekordních sedmi mistrovských titulů. Na veřejnosti se neobjevil od vážného zranění hlavy při lyžování v prosinci roku 2013.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.