Rubriky:

Formule 1

Živě

Leclerca o triumf v Bahrajnu připravil zkrat vstřikování

5. dubna 2019 18:04 - Řím

Monackého pilota Charlese Leclerca připravil o jasné vítězství v nedělní Velké ceně Bahrajnu zkrat vstřikovacího systému. V pátek o tom na svých internetových stránkách informovala stáj Ferrari s tím, že s podobným problémem se její mechanici u tohoto zařízení ještě nikdy nesetkali.

 

Karim Sahib, ČTK/AP

Jednadvacetiletý Leclerc se na okruhu v Sáchiru poprvé v kariéře postavil na pole position a měl na dosah i první vítězství. V průběhu závodu si totiž vyjel velký náskok a mířil za jasnou výhrou, jenže 11 kol před koncem ztratil výkon a nakonec se štěstím udržel alespoň třetí místo.

"Mechanici po závodě zjistili, že za to mohl zkrat vstřikovacího systému. Jde o anomálii, protože s něčím podobným jsme se u tohoto komponentu ještě nikdy nesetkali," uvedlo Ferrari na webu s tím, že problém byl odstraněn a Leclerc tak příští týden při Velké ceně Číny bude mít stejný motor jako v Bahrajnu.

Rudé vozy Ferrari s Charlesem Leclercem (vpravo) a Sebastianem Vettelem v kokpitu dlouho dominovaly Velké ceně Bahrajnu.

Hamad I Mohammed, Reuters

Ferrari bude mít v Číně znovu co napravovat, protože v Bahrajnu neuspěl ani Sebastian Vettel, který kvůli zbytečné jezdecké chybě rovněž promarnil dobře rozjetý závod a skončil až pátý. Italské stáji, jež dominovala předsezonním testům, nevyšla ani úvodní Velká cena Austrálie, kde oba její vozy byly mimo stupně vítězů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.