Živě

I přes handicap se vydal v bratrových šlépějích. Jsem na Nicolase pyšný, říká Lewis Hamilton

12. dubna 2019 14:29 - Praha

Další Hamilton na scéně. Mladší sourozenec pětinásobného světového šampiona se vydal v bratrových šlépějích. Nicolas Hamilton, který trpí jednou z forem mozkové obrny a má postiženy dolní končetiny, začal závodit v britském seriálu cestovních vozů. „Jsem na něj tak pyšný,“ prohlásil Lewis Hamilton.

 

Profimedia.cz

Úspěchy jeho slavného bratra ho k vlastnímu závodnímu debutu inspirovaly už před lety. Tehdy ještě jako teenager získal závodní licenci pro britský Renault Clio Cup. V roce 2015 si pak Nicolas Hamilton zkusil několik závodů v britském seriálu cestovních vozů a letos se do této série vrátil.

Minulý víkend usedl do speciálně upraveného vozu týmu ROKiT Racing with Motorbase a na okruhu v Brands Hatch vybojoval dvě dvacátá a jedno šestadvacáté místo. I přes handicap. Hamilton totiž trpí po předčasném porodu jednou z forem mozkové obrny, při níž svaly na postižených částech dolních končetin jsou ztuhlé.

Sedmadvacetiletému Britovi přišel v prvním závodě sezony fandit i jeho nevlastní bratr Lewis. „Jsem na něj tak pyšný. Všechno si zajistil úplně sám. Tak se ho snažím aspoň takhle podpořit,“ uvedl pětinásobný světový šampion ve formuli 1 na webu deníku The Daily Mail.

Jeho slova potvrdil i samotný Nicolas. „Lewis mi na to nedal ani penny. S tím bych nikdy nesouhlasil. Chtěl jsem si místo v kokpitu zajistit vlastními silami, abych si ho zasloužil. Když jsem sháněl peníze, bylo ale někdy těžké vysvětlovat, jak to, že nejsem Lewisem sponzorován,“ přiznal Nicolas Hamilton, který by rád inspiroval i další lidi s handicapem.

vk, Sport.cz, Právo

Sport 2 Velká cena Francie - kvalifikace dnes 15:00
20210619T15:00:00+0200
Velká cena Francie - kvalifikace
Velká cena Francie - kvalifikace
Velká cena Francie - kvalifikace

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.