Živě

Vedení F1 bude jednat o druhém závodě v Číně

16. dubna 2019 10:32 - Šanghaj

Čína by mohla v budoucnu hostit dvě Velké ceny formule 1. V současnosti je v kalendáři mistrovství světa závod na okruhu v Šanghaji a vedení seriálu podle agentury AFP chystá jednání s vládami šesti provincií. Mělo by jít o závod na městském okruhu a favoritem je hlavní město Peking.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

Formule 1 závodí v Číně od roku 2004 a v neděli se na okruhu v Šangahji jela jubilejní tisící Velká cena v historii šampionátu. Čína by navíc neměla být jedinou zemí s dvěma závody, protože společnost Liberty Media, která práva na formuli získala předloni, by také ráda rozšířila kalendář o druhý závod v USA.

Obchodní ředitel formule Sean Bratches prohlásil, že vedení tento týden bude jednat s čínskými zástupci, ale nepotvrdil, že by prioritou byl závod v Pekingu. "Máme v plánu jednání, kde bychom chtěli najít místo pro další závod. A z pohledu atraktivity by byl městský okruh skvělý. Byl by to pěkný kontrast s tratí, kterou tady pro formuli vybudovali," uvedl.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.