Živě

Němečtí filmaři chystají dokument o Schumacherovi

12. května 2019 16:32 - Berlín

Němečtí filmaři Michael Wech a Hanns-Bruno Kammertöns chystají dokument o svém krajanovi a sedminásobném mistru světa formule 1 Michaelu Schumacherovi. Snímek s názvem Schumacher bude mít premiéru v prosinci a bude obsahovat výpovědi Schumacherových nejbližších, soupeřů i dosud nezveřejněné záběry. Projekt má podle Schumacherovy mluvčí Sabine Kehmové plnou podporu rodiny vítěze 91 závodů.

 

Petr Hloušek, Právo

Padesátiletý Schumacher je co do počtu titulů i vítězných Velkých cen nejúspěšnějším pilotem F1. Před necelými šesti lety utrpěl při lyžování vážný úraz hlavy a byl dlouho v kómatu. Od té doby se na veřejnosti neobjevil, informace o jeho aktuálním stavu rodina neposkytuje.

Wech s Kammertönsem už spolu v minulosti režírovali dokumenty o tenistovi Borisi Beckerovi či podnikateli a multimilionáři Gunteru Sachsovi.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.