Živě

Brazilská Grand Prix F1 se zřejmě ze Sao Paula přesune do Ria

25. června 2019 11:41 - Rio de Janeiro

Velká cena Brazílie formule 1 by se od roku 2021 měla konat v Riu de Janeiro místo Sao Paula, jehož organizátorům vyprší smlouva. Brazilský prezident Jair Bolsonaro uvedl, že tato "výměna" je velmi blízko. Hostitelské město olympijských her 2016 však momentálně nemá závodní okruh.

 

Vincent Kessler, Reuters

"Šance, že Rio de Janeiro bude za dva roky hostit Grand Prix F1, je 99 procent," uvedl Bolsonaro na tiskové konferenci, na níž byli také guvernér Wilson Witzel a šéf seriálu Chase Carey. "Neztratíme formuli 1. Sao Paulu skončí smlouva příští rok a je rozhodnuto, že se závod vrátí do Ria," dodal Bolsonaro. Carey však takové nadšení nesdílel, podle něj se o všem zatím pouze jedná.

Piloti F1 naposledy závodili v Riu v roce 1988, pak se vrátili na nový okruh v Interlagosu. Podle brazilského prezidenta by se nová závodní trať mohla stihnout vybudovat během sedmi měsíců. Dřívější okruh Jacarepaguá byl v Riu zbourán v roce 2012 kvůli výstavbě sportovišť pro olympijské hry.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.