Rubriky:

Formule 1

Živě

Formule 1 budou jezdit v Silverstonu nejméně dalších pět let

10. července 2019 17:07 - Silverstone

Silverstone bude hostit Velkou cenu Británie formule 1 nejméně dalších pět let. Smlouvu do roku 2024 prodloužili dnes šéf seriálu Chase Carey s pořadateli. Právě v Silverstonu bude o víkendu šampionát F1 pokračovat, poprvé byl součástí MS v roce 1950.

 

Leonhard Foeger, Reuters

Zda zůstane britská GP v kalendáři, nebylo jisté, protože vlastník okruhu před dvěma lety smlouvu vypověděl od letošního roku. Pro většinu stájí je to přitom domácí závod, včetně pětinásobného mistra světa Lewise Hamiltona.

British Racing Drivers' Club (BRDC) původně využil klauzule a smlouvu, která měla vypršet až v roce 2026, ukončil krátce poté, co práva na formuli 1 koupila Liberty Media. Důvodem byly nevýhodné podmínky a narůstající poplatek za možnost pořádat závod.

"Jsme nadšeni, jak vše dopadlo. Pro náš sport je moc důležité, aby byla zachována takováto historická místa. Silverstone a Británie představují kolébku tohoto sportu," řekl Carey.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.