Vettel chce před domácím publikem napravit loňské fiasko, Mercedes bude ve střehu kvůli teplu

25. července 2019 13:00 - Hockenheim/Praha

Formule 1 o víkendu pokračuje Velkou cenou Německa. Odčinit loňské fiasko je cílem čtyřnásobného světového šampiona. Sebastian Vettel tady tehdy před domácím publikem přišel v závěru o vítězství. „Mám co napravovat,“ prohlásil jezdec Ferrari, kterému se však v letošní sezoně nevede, jak by chtěl.

 

Twitter

Měl vítězství na dosah, avšak v závěru havaroval a vyhrál jeho největší soupeř v boji o titul. Tak vypadala loňská Velká cena Německa. Sebastian Vettel se v té době střídal s Lewisem Hamiltonem na čele průběžného pořadí šampionátu. Avšak poté, co loni v domácím závodu přišel o vítězství, se Hamilton vrátil na průběžné první místo a od té doby svůj náskok zvyšoval a stal se popáté v kariéře mistrem světa.

„Musím odčinit loňské vystoupení. Mám co napravovat. Na závod se těším, protože atmosféra tady je vždy fantastická,“ uvedl Vettel na webu f1i.com. Jezdci Ferrari se však letos zatím nevede, jak bych chtěl. Ještě nevyhrál závod a na lídra šampionátu Hamiltona nyní ztrácí sto bodů.

Mercedes, který je v letošní sezoně suverénní, má před závodem největší obavu z panujících veder. Ta také byla před necelým měsícem v Rakousku a monopostům německé stáje to nesvědčilo. Tým tehdy poprvé v letošním ročníku nevyhrál. „Velké horko, jak jsme se přesvědčili v Rakousku, nám nesvědčí. Musíme být ve střehu,“ prohlásil Toto Wolff, šéf Mercedesu, jehož auta budou na tento víkend mít speciální lakování.

Důvodů je hned několik. Mercedes pojede dvou stou velkou cenu v rámci světového šampionátu a současně si připomene 125 let od zahájení závodní činnosti. „Jsme nesmírně hrdí na to, že můžeme psát její další kapitolu,“ dodal Wolff. Tým postupně odhaluje nápisy, jak bude celý vypadat, si musíme nejspíš počkat až do pátečních tréninků.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.