Emotivní chvíle. Schumacherův syn se prosvištěl legendární formulí

29. července 2019 17:47 - Hockenheim

Prognózy nejsou příznivé. Stav legendy formule 1 je vážný, Michael Schumacher se déle než pět a půl roku potýká s devastujícím zraněním hlavy. Nejen domácí fanoušci se proto neubránili velkým emocím, když se v sobotu před Velkou cenou Německa prohnal Hockenheimringem dvacetiletý Mick Schumacher. Schumiho syn usedl do tátova ferrari z roku 2004.

Nejvíce vítězství: Michael Schumacher (Německo) 4 - Ferrari 11.

Nejrychlejší závod: Michael Schumacher, 2004.

Okruh v Hockenheimu dodnes připomíná úspěchy velkého šampiona.

Nejen proto byli fanoušci formule 1, slavné italské značky Ferrari a speciálně Němce Michaela Schumachera u vytržení.

Smutný ortel. Přátelství se Schumacherem? Už to není a nebude možné, přiznal jeho kamarád

V sobotu se po trati projel jiný Schumacher, Mick. Syn sedminásobného šampiona provětral Ferrari F2004, tedy poslední mistrovské auto legendárního závodníka.

Nemohl se dočkat. „Na okruhu jsem byl naposledy, když jsem slavil svůj titul v F3. Teď si tam budu moci zajezdit s jedním z nejsilnějších aut v historii formule 1, což mi na tváři vyvolává velký úsměv. Všichni motorističtí šílenci se mohou těšit na výjimečné a nádherně hlučné okamžiky," těšil se Mick.

Rozhodně nebyl zklamán. „Něco neuvěřitelného. Během jízdy bylo tolik síly, energie... Víte, takové pocity, emoce... Úžasné," rozplýval se dvacetiletý závodník. A pamětníci s ním.

dos, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.