Rubriky:

Formule 1

Emotivní chvíle. Schumacherův syn se prosvištěl legendární formulí

29. července 2019 17:47 - Hockenheim

Prognózy nejsou příznivé. Stav legendy formule 1 je vážný, Michael Schumacher se déle než pět a půl roku potýká s devastujícím zraněním hlavy. Nejen domácí fanoušci se proto neubránili velkým emocím, když se v sobotu před Velkou cenou Německa prohnal Hockenheimringem dvacetiletý Mick Schumacher. Schumiho syn usedl do tátova ferrari z roku 2004.

Nejvíce vítězství: Michael Schumacher (Německo) 4 - Ferrari 11.

Nejrychlejší závod: Michael Schumacher, 2004.

Okruh v Hockenheimu dodnes připomíná úspěchy velkého šampiona.

Nejen proto byli fanoušci formule 1, slavné italské značky Ferrari a speciálně Němce Michaela Schumachera u vytržení.

Smutný ortel. Přátelství se Schumacherem? Už to není a nebude možné, přiznal jeho kamarád

V sobotu se po trati projel jiný Schumacher, Mick. Syn sedminásobného šampiona provětral Ferrari F2004, tedy poslední mistrovské auto legendárního závodníka.

Nemohl se dočkat. „Na okruhu jsem byl naposledy, když jsem slavil svůj titul v F3. Teď si tam budu moci zajezdit s jedním z nejsilnějších aut v historii formule 1, což mi na tváři vyvolává velký úsměv. Všichni motorističtí šílenci se mohou těšit na výjimečné a nádherně hlučné okamžiky," těšil se Mick.

Rozhodně nebyl zklamán. „Něco neuvěřitelného. Během jízdy bylo tolik síly, energie... Víte, takové pocity, emoce... Úžasné," rozplýval se dvacetiletý závodník. A pamětníci s ním.

dos, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.