Rubriky:

Formule 1

Stáje F1 odsouhlasily rozšíření šampionátu na 22 závodů

4. srpna 2019 14:56 - Budapešť

Stáje formule 1 odsouhlasily rozšíření příští sezony mistrovství světa ze současných jednadvaceti na dvaadvacet závodů. Před startem dnešní Velké ceny Maďarska o tom novináře informoval šéf mistrovského Mercedesu Toto Wolff.

 

John Sibley, Reuters

S návrhem přišel majitel šampionátu společnost Liberty Media, změnu ale museli schválit zástupci stájí, což podle Wolffa udělali. "Musíme nechat Liberty dělat jejich práci a tou je růst formule. A když dokážou sehnat promotéry, tak bychom je měli podpořit," citovala šéfa Mercedesu agentura Reuters.

Jednou z původních podmínek rozšíření kalendáře bylo navýšení počtu motorů, které mají týmy během sezony k dispozici, na to ale nakonec nedošlo. "Kvůli jednomu závodu bychom neměli navyšovat počet komponentů. Zvládneme to," prohlásil Wolff.

Současně také dodal, že i když stáje rozšíření šampionátu uvítaly, mělo by mít nějaké meze. Liberty Media už totiž nyní uvažuje o navýšení počtu závodů v roce 2021 na 24. "Musíme chránit sebe i naše lidi, abychom se nedostali do bodu, kdy bude nemožné objet všechny závody s jednou partou zaměstnanců," uvedl Wolff.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.