Rubriky:

Formule 1

Talentovaný mladík se vrací do formule 1. Ocon bude jezdit za Renault

30. srpna 2019 15:00 - Praha

Do formule 1 se po roční pauze vrátí Esteban Ocon. Francouzský jezdec bude od příští sezony jezdit za Renault. U týmu nahradí Němce Nica Hülkenberga, kterému se letos u francouzského týmu příliš nedaří. „Jsem velmi hrdý na to, že se stanu jezdcem Renaultu,“ přiznává nadšený mladík.

 

Profimedia.cz

Sestava týmů pro další sezonu formule 1 se pomalu rýsuje. Už víme, že kolegou Lewise Hamiltona bude u Mercedesu i dále Valtteri Bottas. Teď bylo oznámeno, kdo bude závodit příští rok za Renault. Daniel Ricciardo bude mít nového parťáka, Nica Hülkenberga u francouzského týmu nahradí talentovaný Esteban Ocon.

Francouzský jezdec již ve formuli 1 působil v předešlých letech u stáje Force India, nynější Racing Point. Avšak letos na něj v šampionátu nezbylo místo, a tak působil jako rezervní pilot u Mercedesu. „Jsem velmi hrdý na to, že se stanu jezdcem Renaultu,“ přiznal Ocon na webu f1i.com. s tím, že podepsal víceletý kontrakt.

„Mám radost, že tým s tak vysokými ambicemi mi nabídl příležitost prokázat mé schopnosti na nejvyšší úrovni. Je to zodpovědnost, kterou beru velice vážně. Těší mě, že ve mně mají důvěru, že jim pomohu v dalším vzestupu, udělám vše, abych ze sebe vydal to nejlepší,“ dodal dvaadvacetiletý Ocon.

Na spolupráci se už těší i vedení týmu. „Jsme velmi rádi, že budeme s Estebanem pracovat. Během své kariéry v F1 už Esteban zažil vzestupy a pády a plně pochopil nutnost chopit se každé příležitosti. Jeho skvělé zkušenosti rezervního jezdce u stáje mistrů světa budou obrovským přínosem pro rozvoj celého našeho týmu,“ uvedl Cyril Abiteboul, šéf Renaultu.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1