Rubriky:

Formule 1

Williams bude v F1 jezdit s motory Mercedes do roku 2025

13. září 2019 15:17 - Londýn

Tým formule 1 Williams se dohodl s Mercedesem na prodloužení smlouvy o dodávkách motorů do konce roku 2025. Britská stáj, která v seriálu mistrovství světa marně čeká na vítězství už od roku 2012, závodí s pohonnými jednotkami od Mercedesu pět let.

 

Facebook

Původní smlouva byla uzavřena do skončení sezony 2020, po níž se očekávají velké změny. V té době totiž ve formuli vyprší současná kolektivní smlouva se stájemi a nový promotér mistrovství světa, americká společnost Liberty Media, by ráda vyrovnala startovní pole.

Tovární tým Mercedesu seriálu kraluje od roku 2014, kdy byly zavedeny nové šestiválcové turbomotory, a i letos kráčí za titulem v Poháru konstruktérů. "Očekáváme, že i nadále budou mít maximálně konkurenceschopné motory," řekla šéfka Williamsu Claire Williamsová.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.