Rubriky:

Formule 1

Mercedes by v Japonsku už mohl slavit, Velkou cenu ale ohrožuje tajfun

10. října 2019 14:26 - Suzuka/Praha

K Japonsku míří tajfun a je už jisté, že ovlivní i víkendovou velkou cenu formule 1. Vydatný déšť a prudký vítr je očekáván po celou sobotu, tudíž se nyní zvažuje, že se kvalifikace pojede až v neděli před závodem. „Uděláme vše pro to, aby byl program co nejméně narušen. Bezpečí fanoušků, jezdců a všech ostatních na okruhu v Suzuce je pro nás však hlavní prioritou,“ uvedli organizátoři v prohlášení.

 

Profimedia.cz

Světový šampionát formule 1 pokračuje tento víkend Velkou cenou Japonska. Mercedes v ní má možnost si s předstihem zajistit titul v Poháru konstruktérů. Potřebuje k tomu ale  získat o čtrnáct bodů více než Ferrari. Avšak o možných oslavách německá stáj zatím nechce ani slyšet, navíc když není vůbec jasné, jak bude program závodu ovlivněn tajfunem, který sem míří.

„Očekáváme, že závod v Japonsku bude obtížnější než v předešlých letech,“ prohlásil šéf týmu Toto Wolff na webu thecheckeredflag.co.uk. „Přivezli jsme sem pár vylepšení, pokud budeme chtít zvítězit, musíme tady z vozu dostat absolutní maximum,“ dodal s tím, že očekává, že velice silné bude Ferrari, které se po přestávce hodně zlepšilo.

Ferrari po nepříliš povedené první polovině sezony zabralo a vyhrálo tři závody v řadě. Blízko mělo k dalšímu vítězství i nedávno v Rusku, avšak kvůli nedodržení taktiky mezi jezdci a výjezdům safety caru se muselo spokojit s třetím místem Charlese Leclerca. Mezi jezdci pak panovalo silné napětí.

Podle Leclerca i Sebastiana Vettela si vše vyříkali a nyní už se soustředí na další závod. „V něm by chtěl o přední příčky zabojovat také Red Bull, který letos zatím ovládl dvě velké ceny. „V Suzuce budeme mít nový motor, nové palivo, takže cílem je určitě vyhrát,“ prohlásil poradce týmu Helmut Marko.


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.