Rubriky:

Formule 1

Verstappen se pustil do Ferrari. Italské stáji se podle něj nedařilo, protože přestala podvádět

5. listopadu 2019 17:12 - Austin/Praha

Mezi Red Bullem a Ferrari to začíná skřípat. Již před Velkou cenou Mexika Red Bull obvinil italskou stáj z toho, že si k lepším výkonům pomáhá nepovoleným zvyšováním průtoku paliva. Teď po Velké ceně USA se do ní pustil i jezdec Red Bullu Max Verstappen. Ten prohlásil, že se Ferrari přestalo dařit, protože už nepodvádí.

 

Carlos Jasso, Reuters

Ferrari se po letní přestávce začalo dařit. Po neúspěšném úvodu sezony jeho jezdci vyhráli tři závody v řadě a i v několika následujících velkých cenách se dostali na stupně vítězů. Navíc kralovali kvalifikacím. Teď však přišel zlom. Italská stáj minulý týden v USA poprvé po šesti závodech nedosáhla na pole position a Charlesi Leclercovi a Sebastianu Vettelovi se tolik nedařilo ani pak.

Leclerc dojel čtvrtý a Vettel po několik kolech musel odstavit svůj nepojízdný monopost. Ihned po závodě se objevily spekulace, že na tom, s čím přišel Red Bull něco bude. Ten totiž nedávno nařkl Ferrari, že si k lepším výkonům pomáhá nepovoleným zvyšováním průtoku paliva mimo oblast, kde dochází senzorem k měření.

Teď se k vyjádření vedení Red Bullu přidal i jeho jezdec. „Dostali to, co měli, když přestali podvádět,“ citoval Verstappena web planetf1.com. Ten takto reagoval, když byl dotázán, co si myslí o špatném tempu Ferrari v USA. „Vůbec mě to nepřekvapuje. Spíš to všechno vysvětluje,“ dodal mladík.

Leclerc i šéf týmu Mattia Binotto s tímto obviněním samozřejmě nesouhlasí. „Slyšel jsem mnoho komentářů o technické směrnici FIA a o jejím vlivu na naše auta. Slyšel jsem také hodně komentářů po závodě, musím, říci, že pro mě byly zklamáním,“ prohlásil Binotto s tím, že vozy měly na to získat další pole position, avšak zabránily jim v tom jiné problémy.

I Leclerc jeho názor nechápe. „Myslím, že to je vtip, abych byl upřímný. Není součástí našeho týmu, takže vůbec neví, jaké jsme měli problémy. Nechápu, z jakého důvodu takto mluví,“ rozčiloval se Leclerc, který se díky předešlým výsledkům posunul v průběžném pořadí na třetí místo právě před Verstappena. Ten teď na něj ztrácí čtrnáct bodů.

vk, Sport.cz, Právo

Sport 2 Velká cena Brazílie probíhá
20191117T18:10:00+0100
Velká cena Brazílie
Velká cena Brazílie
Velká cena Brazílie

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1