Webber po zlomenině nohy začátek sezóny F1 stihne

4. února 2009 11:28 - MELBOURNE

Australský pilot formule 1 Mark Webber se po listopadové zlomenině nohy zotavuje rychleji, než lékaři předpokládali. Na úvodní závod nové sezóny, kterou zahájí 29. března Grand Prix v Melbourne, bude jezdec stáje Red Bull připraven.

Webber si zlomil nohu v charitativním závodu v tasmánském Hobartu, když ho při jízdě na horském kole srazilo auto. Během rekonvalescence nyní využívá i kryokomory a pobyt v minus 130 stupních Celsia si pochvaluje.

"Chodím tam asi tři týdny. Je to dobré celkově pro zdraví, imunitní systém a samozřejmě taky na celulitidu, což mě ovšem moc netrápí," uvedl Webber na internetové stránce svého týmu. "Výsledky za poslední týdny jsou neuvěřitelné. Jsme o něco napřed oproti plánu," liboval si dvaatřicetiletý účastník 120 Velkých cen.

Do monopostu F1 by měl poprvé od konce minulého seriálu usednou v příštím týdnu. "Tvrdě jsem na návratu pracoval. Psalo se, že v Melbourne nebudu připraven na sto procent, ale budu," uvedl.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.

Patička stránky: