Rubriky:

Formule 1

Pes pilota formule 1 Webbera zlomil nohu uklízečce

10. února 2009 07:00 - JEREZ

Sotva odložil Mark Webber po zranění berle, může je pilot formule 1 dát své uklízečce. Při práci v domě jezdce stáje Red Bull v Anglii na ni totiž skočil jeho pes Zimba a zlomil jí nohu.

"Je jako neřízená střela," řekl australský pilot na adresu 42 kilogramů vážícího rhodéského ridgebacka. "Je zvyklý, že na mě může skákat. Teď ale podrazil Pauline nohy a nedopadlo to dobře," dodal Webber, podle kterého však nehrozí, že by ho Zimba mohl zranit. "Psi jsou chytří. Občas sice něco zkouší, ale jinak moc dobře ví, že nejsem fit," uvedl.

Australský pilot odložil berle teprve koncem ledna. S jejich pomocí chodil od listopadu, kdy si při pádu z kola poranil pravou nohu. Tu mu nyní zpevňují titanové šrouby. "Alespoň teď může uklízečce půjčit berle, když už je má doma. Je mi hlavně líto Markovy partnerky, protože už se jí po domě potulují dva lidi o berlích," řekl agentuře Reuters ředitel stáje Sebastian Horner.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.