Živě

Už o tebe nemáme zájem. Vettel promluvil o tom, jak s ním Ferrari jednalo ohledně pokračování

3. července 2020 10:28 - Spielberg/Praha

Debaty o prodloužení smlouvy? Bouřlivé diskuze o platu? Kdepak! Jednání Ferrari se Sebastianem Vettelem o tom, zda bude u týmu pokračovat i po této sezoně, takhle neprobíhala. Šéf stáje Mattia Binotto jen zvedl telefon a čtyřnásobnému světovému šampionovi řekl, že už s ním nepočítají.

 

Twitter@sebvettelnews

Když Ferrari přišlo s tím, že Sebastian Vettel po letošní sezoně odchází, mnoho odborníků a fanoušků spekulovalo o tom, že za neprodloužením smlouvy stojí finance. Jenže, jak to tak vypadá, žádná jednání ani neprobíhala. Jezdec italské stáje dlouho mlčel, nyní ale promluvil o rozchodu a všechny překvapil.

O všem rozhodl pouhý telefonát. „Bylo pro mě překvapením, když mi Mattia Binottto zavolal a řekl, že tým nemá úmysl se mnou pokračovat,“ uvedl Vettel na webu planetf1.com. „Nezačali jsme ani diskutovat, nedostal jsem žádnou nabídku, takže jsme se ani na ničem nezasekli,“ líčil dál.

O tom, co bude po sezoně dělat, už přemýšlí, ale nechce dělat rychlá rozhodnutí. „Momentálně s nikým nejednám. Chci se ujistit, že udělám správné rozhodnutí. Myslím, že mám velmi konkurenceschopný charakter, dosáhl jsem toho hodně a jsem motivovaný toho dosáhnout ještě víc,“ vyprávěl čtyřnásobný světový šampion.

Když se naskytne správná příležitost, Vettel je rozhodnutý jednat. „Cítím, že toho mohu ještě hodně nabídnout. Když budou věci do sebe zapadat, tak budu chtít pokračovat. Pokud by k tomu ale nedošlo, tak bych uvažoval o přesunutí jinam. Nikam nespěchám, za nějakou dobu budu mít jasněji,“ dodal německý jezdec, který se stejně jako ostatní už připravuje na úvodní závod světového šampionátu, který se uskuteční o tomto víkendu v Rakousku.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.