Tréninky F1 v Monze patřily Mercedesu

Monza

Dnešní tréninky na Velkou cenu Itálie formule 1 ovládl mistrovský Mercedes. Dopoledne zvítězil Valtteri Bottas, odpoledne byl nejrychlejší šestinásobný mistr světa a vedoucí jezdec průběžného pořadí mistrovství světa Lewis Hamilton.

Lewis Hamilton z Mercedesu během tréninku na Velkou cenu Itálie.

Bottas v prvním tréninku zaznamenal čas 1:20,703 a předčil obhájce titulu Hamiltona o dvě desetiny sekundy. Alexander Albon z Red Bullu na třetím místě už zaostal o osm desetin. Úvodní trénink Bottas ovládl počtvrté za sebou, ale z dosavadních sedmi Velkých cen vyhrál jen jednu.

V rychlejším odpoledním tréninku si oba jezdci pozice prohodili a Hamilton díky výkonu 1:20,192 porazil Bottase o necelé tři desetiny. Britský pilot na okruhu v Monze usiluje o 90. vítězství v kariéře, jímž by se přiblížil rekordním 91 triumfům slavného Michaela Schumachera.

Druhý jezdec průběžného pořadí Max Verstappen, který po sedmi závodech ztrácí ha Hamiltona 47 bodů a jako jediný dosud dokázal v tomto ročníku narušit vítěznou sérii stáje Mercedes, byl v obou trénincích pátý se ztrátou jedné sekundy na první příčku.

Pilot Mercedesu Valtteri Bottas během tréninku na Velkou cenu Itálie v Monze.

V úvodním tréninku pilot Red Bullu navíc narazil do zdi a zničil přední křídlo. "Stalo se to v rychlém úseku, takže jsme z toho naštěstí vyvázli s minimálním poškozením," řekl šéf Red Bullu Christian Horner.

Trápící se Ferrari potvrdilo, že rychlý okruh v Monze jeho vozům svědčit nebude. V prvním tréninku skončil vítěz loňské Velké ceny Itálie Charles Leclerc na 11. místě a čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel obsadil předposlední 19. příčku. Odpoledne si Leclerc polepšil na deváté a Vettel na 12. místo.

6. Sainz (Šp./McLaren) -1,121

Vítěz: L. Norris (McLaren) Velká cena Číny - kvalifikace na sprint Vítěz: L. Norris (McLaren) konec
20240419T09 : 30:00+0200