Živě

Šéf stáje Ferrari Binotto dohlédne na závod v Turecku z domova

12. listopadu 2020 12:40 - Praha

Stejně jako stáj Williams nebude mít při Velké ceně Turecka formule 1 svého šéfa na místě ani tým Ferrari. Zatímco Simon Roberts ale musí závod vynechat kvůli nákaze koronavirem, Mattia Binotto si vyzkouší "home office" jako test na příští nabitou sezonu, v níž bude na programu rekordních 23 závodů.

 

Handout, Reuters

Italská stáj oznámila, že Binotto zůstane během závodního víkendu v Maranellu, bude se ale prostřednictvím dostupných komunikačních technologií podílet na rozhodovacích procesech a na dálku bude tým řídit. Už dříve stájový šéf avizoval, že bude hledat možnosti, jak regulovat stále větší vytíženost personálu.

"Já osobně musím nalézt rovnováhu mezi svými úkoly na trati a v továrně," řekl Binotto před dvěma týdny v Imole. Počítá proto s tím, že v příštím roce nebude osobně přítomen u všech závodů. "I továrna je důležitá, protože tam vyvíjíme nový vůz," vysvětlil.

Ženský formulový seriál bude součástí víkendů Grand Prix F1

Ferrari v této sezoně za elitou zaostává a je až šesté v Poháru konstruktérů. A protože pravidla na příští sezonu neumožní příliš změn, mohl by se tým podle agentury SID už v příští sezoně výrazněji věnovat vývoji vozu pro rok 2022.

ČTK

Sport 2 Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) Velká cena Francie Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) konec
20210620T15:00:00+0200
Velká cena Francie
Velká cena Francie
Velká cena Francie

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.