F1: Ostraha odmítla vpustit Buttona na okruh v Interlagosu

25. listopadu 2011 07:48 - SAO PAULO

Pilot formule 1 Jenson Button má prostě v Brazílii smůlu. Před rokem ho v Sao Paulu přepadli ozbrojení muži a letos jezdce McLarenu zase nechtěla ochranka vpustit do areálu okruhu v Interlagosu. Teprve po půl hodině, když se zalekala výhružky, že pokuta za pozdní příchod na tiskovku půjde z její kapsy, nešťastného Jensena vpustila dovnitř.

 

Sergio Moraes , Reuters

"Zavřeli hlavní bránu a nechtěli nás pustit dovnitř," citovala agentura Reuters Buttona, kterého spolu s pilotem Brunem Sennou z Renaultu a rezervním jezdcem Lotusu Karunem Čandhokem přivezla do Interlagosu policejní eskorta.

"Říkali jsme jim: Máme tiskovou konferenci. Jestli ji zmeškáme, tak za nás tu pokutu zaplatíte vy," řekl Button. "Nakonec nás pustili, ale museli jsme půl hodiny čekat," dodal.

V posledních dvou letech sice Buttona v Brazílii pronásleduje smůla, na Interlagos má však z minulosti i příjemné vzpomínky. V roce 2000 tam získal první body ve formuli 1 a předloni tam oslavil svůj premiérový titul mistra světa.

ras, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.