Francouzská televize zveřejnila animaci Grosjeanovy nehody

22. února 2021 09:35 - Paříž/Praha

Z toho mrazí. Francouzská televize Canal Plus zveřejnila animaci listopadové nehody bývalého pilota formule 1 Romaina Grosjeana. Francouzský závodník tehdy během Velké ceny Bahrajnu narazil v plné rychlosti do svodidel a jeho kokpit zachvátily plameny. K čemu přesně tehdy došlo? Na to se můžete podívat ve videu uvnitř článku.

 

@Peke_Formula1, Twitter

29. listopad je dnem, kdy rodák z Ženevy Grosjean může slavit své druhé narozeniny. Jen o vlásek tehdy na bahrajnském okruhu unikl smrti. Grosjeanův monopost se při nárazu do svodidel rozpůlil a po explozi začal hořet.

Francouzský jezdec po více než půlminutě v plamenech dokázal sám z hořící formule vyskočit. Televizní stanice Canal Plus teď zveřejnila detailní animaci toho, co se na Sakhiru v osudnou chvíli vlastně stalo.

Čtyřiatřicetiletý Grosjean zázrakem přežil, ze žhnoucího pekla se vydrápal včas. Z podrobné animace je také patrné, že nebýt ochranného oblouku halo, dnes už tu bývalý jezdec stáje Haas být nemusel.

Grosjean se dva týdny po hrozivé nehodě v Bahrajnu podrobil operaci rukou. Po havárii měl poškozené vazy a popáleniny. Vzhledem k okolnostem karambolu a rozsahu jeho zranění může hovořit o zázraku.

Po incidentu musel Grosjean vynechat závěrečné dvě Grand Prix sezony. Tím se zároveň uzavřela jeho kariéra v F1.

pb, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: