Velká cena Japonska formule 1 se ani letos kvůli koronaviru nepojede

18. srpna 2021 10:37 - Tokio

Velká cena Japonska formule 1 se se stejně jako loni kvůli koronavirové pandemii neuskuteční. V Suzuce se mělo letos jet 10. října. Vedení šampionátu dnes uvedlo, že po dlouhých diskuzích s japonskými úřady padlo rozhodnutí zrušit závod.

 

David W Cerny, Reuters

V Japonsku stoupají počty nakažených covidem-19. Tamní vláda už několikrát prodloužila stav nouze v olympijském Tokiu a rozšířila ho i na další prefektury.

Tradiční Grand Prix Japonska je po Číně, Kanadě, Singapuru a Austrálii už pátým zrušeným závodem v letošním kalendáři, jenž měl mít rekordních 23 Velkých cen. Podle médií je ohrožena také listopadová Grand Prix Brazílie v Sao Paulu.

"Formule 1 nyní pracuje na detailech upraveného kalendáře a oznámí definitivní podrobnosti během příštích týdnů. Loni i letos jsme dokázali, že se dokážeme přizpůsobit a najít v současné nejistotě řešení. Jsme nadšeni z velkého zájmu míst, která chtějí pořádat závody F1 letos i v příštích letech," uvedlo vedení seriálu.

Letošní šampionát má za sebou jedenáct závodů a pokračuje příští víkend v belgickém Spa.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.