Formule 1 letos ocení i jezdce za nejvíce předjížděcích manévrů

24. srpna 2021 18:12 - Londýn

V seriálu mistrovství světa formule 1 se letos bude premiérově bojovat i o ocenění pro jezdce, který v sezoně předvede nejvíce úspěšných předjížděcích manévrů. Zástupci šampionátu vyhlásili doprovodnou soutěž před víkendovým restartem sezony v Belgii po tradiční srpnové přestávce.

 

Florion Goga, Reuters

Cena společnosti crypto.com pro nejlépe předjíždějící jezdce je podle vedení F1 "oslavou statečnosti pilotů, kteří předvádějí odvážné manévry v honbě za úspěchem." Podle zástupců seriálu má zatím nejvíce předjetí na kontě Sebastian Vettel, přesné počty ale neuvedli. Statistiku by měla od nynějška sledovat i nová televizní grafika.

Podle kritiků je nová trofej cenou útěchy pro špičkové jezdce za nevydařené kvalifikace. Po startu ze zadních pozic je u nich největší pravděpodobnost, že se v závodě budou úspěšně probíjet dopředu a zaznamenají tedy nejvíce předjetí.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.