Red Bull vyplatí Vettelovi a spol. tučné prémie. Škodné nebudou ani uklízečky

30. října 2013 10:57 - Abú Zabí

Pět milionů eur pro staronového mistra světa Sebastiana Vettela a dalších osm miliónů pro všechny zaměstnance Red Bullu, takové jsou prémie, které vyplatí sponzor nejúspěšnější stáje ve formuli 1. S účtováním může začít hned, protože jak o titulu mezi jezdci, tak v Poháru konstruktérů se rozhodlo už v neděli v Indii.

 

Adnan Abidi, Reuters

Podle německého listu Bild si sumu 13 miliónů rozdělí celkem 650 lidí od uklízečky po recepční, každý si tak přijde na zhruba 12.000 eur (309 tisíc korun). Čtyřnásobný šampión Vettel inkasuje slíbených pět miliónů. V předchozích úspěšných letech byly bonusy údajně podobné.

"Tento titul patří nejen jezdcům, ale celému týmu. Každý jedinec odvedl špičkovou práci," chválil šestadvacetiletý Němec Vettel, jehož australský kolega Mark Webber je v hodnocení mistrovství světa pátý. Do konce sezóny zbývají ještě tři závody, nejbližší se pojede v neděli v Abú Zabí.

I když vyhrál Vettel šampionát F1 čtvrtým rokem v řadě, není nejlépe vydělávajícím pilotem. Žebříček letošních příjmů sestavený agenturou SID vede Španěl Fernando Alonso z Ferrari s částkou 33 mil. eur, za ním je Brit Lewis Hamilton z Mercedesu (28) a až třetí Vettel (22). Ten má totiž nejmenší příjmy z reklam.

Peníze z reklam odmítá

Vettel nabídky z reklamní branže odmítá s vysvětlením, že se chce soustředit na výkony a ne se svazovat povinnostmi vyplývajícími ze sponzorské smlouvy. "Peníze jsou jen prostředek k dosažení cíle, nic víc," říká s oblibou Vettel. "Nepotřebuju jachtu, raději si jdu zaplavat."

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.