Za volantem už tolik nezáří, ale dal parádní gól proti Ranieriho týmu

25. května 2016 22:05

Fernando Alonso se ocitl v roli excelentního střelce. I to přinesl charitativní zápas, který je před GP Monaka už tradicí. Hraje se od roku 1992. Skvělými kousky při něm kdysi udivoval třeba i Michael Schumacher, ale mezi piloty formule 1 jsou i další zdatní fotbalisté.

To nejlepší za volantem má dvojnásobný mistr světa Alonso asi už za sebou. V Monaku ale nemůže chybět, neodmyslitelně patří ke světu formule 1 a byl i oporou celku pilotů, který v rámci akce na pomoc znevýhodněným dětem nastoupil proti Týmu hvězd.

Nohama opravdu umí. K výhře svého mužstva 3:1 přispěl čtyřiatřicetitelý Španěl až nečekaně parádní trefou z přímého kopu. Některá média připomínají, že by se za ni nemusel stydět ani jiný slavný Alonso, Xabi z Bayernu.

Společně s Fernandem Alonsem v týmu jezdců ukazovali své fotbalové umění třeba Carlos Sainz, Max Verstappen a Felipe Massa. Na druhé straně v celku koučovaném Claudiem Ranierim, trenérem čerstvých anglických mistrů z Leicesteru, nechyběli třeba  Max Biaggi a Loris Capirossi.

vap, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.