Rubriky:

Formule 1

Vettel zachránil ptáky, které proti němu nahnal soupeř. Musím najít výmluvu, smál se

13. června 2016 14:58 - Montreal

Německý pilot formule 1 Sebastian Vettel nechtěl nikoho z vedení stáje Ferrari vinit ze špatného výběru strategie dvou zastávek v boxech v nedělní Velké ceně Kanady, která ho pravděpodobně připravila o první vítězství po dvanácti závodech. Naopak se svým výkonem byl spokojený a žertoval, že o výhru přišel kvůli tomu, že při závodu přibrzdil, aby nezranil pár racků u trati.

 

Chris Wattie, Reuters

Vettel, který naposledy zvítězil loni v Singapuru, v Montrealu prohrál s Lewisem Hamiltonem o pět sekund. Brit byl však u svých mechaniků jen jednou. "Nejsem fanoušek obviňování kohokoliv za cokoliv," prohlásil Vettel, který se po skvělém startu ze třetího místa dostal před oba mercedesy na první pozici, kterou až do výměny pneumatik držel. U Ferrari ale nevěřili, že trojnásobnému světovému šampionovi Hamiltonovi vydrží druhá sada kol až do konce.

Čtyřnásobný mistr světa Vettel si po nevýrazném začátku sezony užívá skutečnost, že jeho auto může mercedesům konkurovat. "Byl to skvělý víkend, konečně mi auto jelo," radoval se. "Byl jsem překvapený, jak Lewisovi ty super měkké pneumatiky a potom také ty měkké vydržely," uznal. "Čekali jsme, že se sjedou rychleji," řekl Vettel.

Jsem se zvířaty zadobře, smál se Hamilton

Pro porážku našel ještě jeden úsměvný důvod. Při závodu prý zachránil pár racků, kteří se motali u trati. "Asi chtěli spáchat sebevraždu," pousmál se Vettel. Ptáci seděli u jedné ze zatáček, a když kolem nich Hamilton projel, rozletěli se přímo proti Vettelově vozu. "Lewis vůbec nebral ohledy," uvedl německý pilot.

Hamilton o zvířatech prý věděl. "Měl jsem pocit, že jsou neškodní, ale viděl jsem, jak za mnou letěli," prohlásil Brit a rozesmál se. "Vypadá to, že jsem k boji a výhře použil i racky, co? To bylo plánované, jsem se zvířaty zadobře, rozumím jim jako Dr. Dolittle," žertoval Hamilton.

Vettel uvedl, že kvůli ptákům raději přibrzdil. "Jsem závodník, chci vyhrávat, takže si musím najít nějakou výmluvu, proč jsem dneska prohrál," smál se Vettel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1