Rubriky:

Formule 1

Živě

Stáj formule 1 Sauber má nového majitele

20. července 2016 18:18 - Budapešť

Stáj formule 1 Sauber našla nového majitele a její budoucnost se tím zdá být zajištěna. Švýcarská investiční společnost Longbow Finance odkoupila holding Sauber od dosavadních vlastníků, zakladatele týmu Petera Saubera a vedoucí stáje a jednatelky Monishy Kaltenbornové. Název stáje ani její sídlo v Hinwilu se nezmění.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

Zatímco Peter Sauber se z týmu definitivně stáhne a složí všechny funkce, rakouská stájová šéfka zůstane na dosavadní pozici. "Podepsali jsme smlouvu, kterou jsme zajistili týmu formule 1 i skupině Sauber budoucnost," řekl dvaasedmdesátiletý Sauber, jehož nástupcem v pozici prezidenta holdingu se stal Pascal Picci, prezident Longbow Finance.

"Jsme si jistí, že jsme získali perfektního partnera na to, aby z nás byl úspěšný a konkurenceschopný tým," uvedla Kalterbornová.

Stáj Sauber v mistrovství světa v posledních letech paběrkuje. V této sezóně ještě její jezdci Marcus Ericsson ze Švédska a Felipe Nasr z Brazílie nezískali ani bod. Vloni skončili s 36 body osmí v Poháru konstruktérů, ale o rok dříve Sauber ani jednou nebodoval.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.